KOŠARKAŠKO SP: Srbija bolja od SAD-a

epa07827752 Stefan Jovic (C) of Serbia in action during the FIBA Basketball World Cup 2019 match between Spain and Serbia in Wuhan, China, 08 September 2019.  EPA/MADE NAGI

EPA/MADE NAGI

U razigravanju za poredak od petog do osmog mjesta na svjetskom prvenstvu u Kini, košarkaši Srbije su pobijedili SAD sa 95-89.

Uoči početka SP-a mnogi su predviđali upravo američko – srpsko finale, međutim obje reprezentacije su neočekivano poražene u četvrtfinalu i ispale su iz borbe za odličje.

Nakon šokantnih poraza Srbije od Argentine i SAD-a od Francuske u četvrtfinalu, jedni od glavnih favorita susreli su se u razigravanju od petog do osmog mjesta.

Srbija je veći dio utakmice bila bolja i posve zasluženo je slavila protiv nemotiviranih Amerikanaca za koje je prvenstvo očito završilo porazom od Francuske.

Srbija je već nakon prve četvrtine vodila čak 25 koševa razlike (32-7). Amerikanci su u drugoj četvrtini uzvratili smanjivši na četiri koša zaostatka (44-40), da bi u trećoj dionici došli na minus dva (61-59). U posljednju dionicu ušlo se vodstvom Srbije 71-68, a Srbija je tada serijom 7-0 pobjegla na +10 (78-68). Amerikanci u prve četiri minute zadnje četvrtine nisu uspjeli zabiti niti jedan koš i već tada je bilo jasno kako će teško nadoknaditi veliki zaostatak.

Srbiju su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 28 koševa, šest asistencija i četiri skoka, Vladimir Lučić je dodao 15, a Vasilije Micić 10 koševa. Kod Amerikanaca najefikasniji su bili Harrison Barnes sa 22, Kemba Walker sa 18, te Khris Middleton sa 16 koševa.

Srbija će u susretu za peto mjesto igrati protiv pobjednika susreta Češka – Poljska, dok Amerikanci čekaju poražene u susretu za sedmo mjesto.