Konferencijska liga: Gol Antonia Milića u pobjedi Lecha

epa10512489 Antonio Milic of Lech Poznan celebrates after scoring a goal  during the UEFA Europa Conference League round of 16 match between Lech Poznan and Djurgardens IF in Poznan, Poland, 09 March 2023.  EPA/Jakub Kaczmarczyk POLAND OUT

EPA/Jakub Kaczmarczyk

Hrvatski nogometaš Antonio Milić postigao je gol u domaćoj pobjedi svog Lecha protiv Djurgardensa od 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige.

Bivši igrač Hajduka zabio je pogodak u 39. minuti za 1:0, a konačan rezultat postavio je Filip Marchwrinski u 83. minuti. Podsjetnik, predstavnik Švedske izbacio je Rijeku u pretkolu ovog natjecanja.

Basel i Slovan Bratislava remizirali su 2:2. Mohamed Amdouni u šestoj i Andi Zeqiri u 40. minuti bili su precizni za Švicarce, dok su pozitivan rezultat za Slovake donijeli Jurij Medvedev u 17. i Malik Abubakari u 70. minuti.

Utakmica između Fiorentine i Sivasspora odlučena je golom Antonina Baraka u 69. minuti. Josip Brekalo nije igrao za domaći sastav.

Gent i Istanbul Basaksehir odigrali su bez pobjednika (1:1). Gosti su poveli golom Stefana Okake u 16. minuti, a Gent je izjednačio preko Emmanuela Orbana u 35. minuti.

Još u utorak AZ Alkmaar slavio je na gostovanju kod Lazija 2:1. U ranije odigranim prvim utakmicama osmine finala West Ham United bio je bolji od AEK-a iz Larnace 2:0, Nice je svladao Šerif iz Tiraspola 1:0, a Anderlecht i Villarreal remizirali su 1:1.