Koln izvukao bod u ludoj završnici

epa08441721 FC Cologne's Jhon Cordoba (L) in action with Fortuna Dusseldorf's Andre Hoffmann during the German Bundesliga soccer match between FC Cologne and Fortuna Dusseldorf in Cologne, Germany, 24 May 2020, as play resumes behind closed doors following the outbreak of the coronavirus disease (COVID-19).  EPA/THILO SCHMUELGEN / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/THILO SCHMUELGEN

U posljednjem susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Koln i Fortuna su odigrali 2-2, nakon što je domaćin zabio dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Fortuna je do 88. minute imala uvjerljivo vodstvo i bila je na korak do prve pobjede u Kolnu nakon 1989. godine. Međutim, domaćin je golovima u 88. i 90+1. minuti izvukao bod.

Gosti su poveli u 41. minuti golom Kenana Karamana na asistenciju Stevena Skrzybskija. Koln je mogao izjednačiti u 58. minuti, no Marc Uth nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Florian Kastenmeier.

Samo tri minute kasnije Erik Thommy je na još jednu asistenciju Skrzybskija zabio za 2-0 približivši goste važnim bodovima u borbi za prvoligaški spas. Međutim, Koln je u ludoj završnici uspio izjednačiti. Prvo je Anthony Modeste u 88. minuti smanjio na 1-2, a tri minute kasnije Jhon Cordoba je izjednačio na 2-2. Kod oba gola asistirao je Dominick Drexler.

U prva dva nedjeljna susreta slavili su gosti. RB Leipzig je pobijedio Mainz sa 5-0, dok je Augsburg slavio protiv Schalkea sa 3-0.

RB Leipzig je sjajnom predstavom deklasirao Mainz vrativši se na treće mjesto ljestvice. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Timo Werner, koji je golove zabio u 11., 48. i 75. minuti. S nova tri gola, Werner je stigao do brojke od 24 pogotka ove sezone u Bundesligi, a više od njega zabio je samo napadač Bayerna Poljak Robert Lewandowski koji je vodeći strijelac lige sa 27 golova.

Odličnu predstavu upisao je i Yussuf Poulsen koji je postigao pogodak u 23. minuti i dodao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Marcel Sabitzer u 36. minuti. Od prve minute za goste je zaigrao i bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Uvjerljiv je bio i Augsburg koji je sa 3-0 u Gelsenkirchenu porazio Schalke. Trijumfom u Auf Schalke Areni gosti su prekinuli niz od šest utakmica bez pobjede u njemačkom prvenstvu, dok je nastavljena agonija domaće momčadi, koja već devetu utakmicu u Bundesligi ne zna za pobjedu.

Augsburg je poveo već u 6. minuti sjajnim pogotkom Lowena iz slobodnog udarca s više od 25 metara. U završnici utakmice napadači Augsburga iskoristili su pogreške u obrani domaće momčadi. Prvo je u 76. minuti 23-godišnji Noah-Joel Sarenren-Bazee postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za 2-0, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka Venezuelanac Sergio Cordova postavio konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za gostujući sastav.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. RB Leipzig je treći sa 54 boda, a zatim slijede Bayer Leverkusen sa 53 i Borussia Moenchengladbach sa 52 boda.

Njemačko prvenstvo nastavlja se već u utorak, a derbi kola igrat će se u Dortmundu gdje će snage odmjeriti Borussija i Bayern.

OZNAKE: koln, fortuna