Kocijan zabio za slavlje Farmaceuta kod Lokomotive

27.08.2022., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 07. kolo, NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo. Matthias Fanimo   Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor / Pixsell

Slaven Belupo je nastavio s odličnim rezultatima u novoj sezoni. U sedmom kolu SuperSport HNL-a na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive došli su do četvrte ovosezonske pobjede. Za veliko slavlje je u završnici utakmice zabio Mateo Kocijan koji je tako nakon prvog kola pobjede nad Varaždinom još jednom svojoj momčadi donio tri boda.

Zanimljivo da su izabranici Zorana Zekića dosad odigrali četiri utakmice u gostima, a u njima nisu primili ni gol. Osim pobjede kod Lokomotive slavili i protiv Varaždina i Rijeke, a remizirali su s Osijekom.

Lokomotiva je pak nakon dvije domaće pobjede nad Osijekom i Rijekom prvi put ove sezone izgubila bodove na domaćem terenu, a na gostujućem im ide još lošije jer su u tri susreta upisali isto toliko poraza.

Domaćini su zaprijetili u 5. minuti kada je udarci Vasilja i Cokaja završavaju u bloku, a potom Aliyu šalje loptu iznad grede nakon ubačaja s lijeve strane.

Četiri minute kasnije nakon ubačaja iz kornera dobro je glavom pucao De Haas, a Marković je upisao vrijednu obranu.

Velika šansa za goste uslijedila je u 23. minuti kada je Bosec odnio loptu ispred Goričana nakon čega je povratnim dodavanjem u petercu pronašao Manaja, no njegov udarac brani Čavlina.

U 38. minuti s dvadesetak metara iskosa Martinaga je snažno gađao suprotni kut, ali vratar Lokomotive je bio spreman na njegov pokušaj.

Domaćini su uzvratili četiri minute kasnije kada je Kulenović uputio dodavanje na drugu stativu, a Bosec je zamalo poslao loptu u vlastitu mrežu.

Aliyu je u 52. minuti u šesnaestercu uposlio Kulenovića, on se pored Tepšića spretno izborio za udarac, no u njemu nije bilo dovoljno snage i preciznosti. Osam minuta kasnije Aliyu je iz dobre pozicije poslao loptu preko gola.

Martinaga je zaprijetio i u 65. minuti kada sa 17 metara šalje loptu ravno u Čavlinu. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Cipetić je uputio ubačaj u peterac, ali Marković spremno boksa loptu.

Gosti u vodstvo dolaze u 80. minuti kada nakon lošeg ispucavanja Čavline lopta dolazi do Žuljevića, a on nakon duplog pasa s Krstanovićem idealno pronalazi Kocijana koji je sa šest metara poslao loptu u gol Lokomotive. Bio je to njegov drugi zgoditak u aktualnoj sezoni.

Lokomotiva je do izjednačenja mogla doći u 92. minuti kada je s 15 metara snažno pucao De Haas, ali Marković je upisao odličnu obranu. Uslijedila je kontra Slavena koju je potegao Famino, no Vranjković ga je uspio dovoljno omesti tako da nije bilo opasnosti po gol Lokomotive.

U sudačkoj nadoknadi je zbog učestalih prigovora sudac Strukan isključio gostujućeg trenera Zekića.

Sedmo kolo se nastavlja od 21:05 kada na Rujevici počinje dvoboj Rijeke i Varaždina.