Klupsko SP: Bayern i Palmeriras doznali suparnike

epa08986885 Luis Rodriguez (L) of Tigres in action against Kim Insung of Ulsan during the 2nd round match between Tigres UANL and Ulsan Hyundai FC at the FIFA Club World Cup in Al Rayyan, Qatar, 04 February 2021.  EPA/ABBAS ALI

EPA/ABBAS ALI

Nakon meksičkog Tigresa, plasman u polufinale klupskog svjetskog prvenstva koje se održava u Kataru, izborili su i nogometaši egipatskog Al Ahlyja koji su pobijedili katarski Al Duhail sa 1-0.

Pitanje pobjednika razriješio je pogodak Husseina El Shahata u 30. minuti.

Afrički prvak će u polufinalu igrati protv europskog prvaka Bayerna, a susret je na rasporedu 8. veljače.

Dan ranije igrat će prvak Južne Amerike brazilski Palmeiras protiv meksičkog Tigresa koji je u prvom susretu četvrtfinala pobijedio korejski Ulsan Hynudai sa 2-1.

U susretu između Tigresa i Ulsana sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu.

Ulsan je poveo u 24. minuti golom Kim Ki-Hee, no meksički sastav je okrenuo rezultat, a oba gola zabio je Francuz Andre-Pierre Gignac (38, 45+4-11m). Bivši napadač Marseille i Toulousea za Tigres igra od 2015. i u 246 nastupa zabio je 144 gola.

U nastavku susreta korejski sastav je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio.