Kiša prekinula meč Čilić – Del Potro, nastavak u četvrtak

epa06613295 Juan Martin Del Potro from Argentina  in action against Roger Federer from Switzerland in their finals match the BNP Paribas Open at the Indian Wells Tennis Garden in Indian Wells, California, USA, 18 March 2018.  EPA/JOHN G. MABANGLO

Susret četvrtfinala drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa između hrvatskog tenisača Marina Čilića i Argentinca Juana Martina Del Potra prekinut je zbog kiše pri rezultatu 6-6 u gemovima i 5-5 u tiebreaku prvog seta i nastavak je u četvrtak.

Tenisači nisu uspjeli završiti niti prvi set, kiša je susret prekidala dva puta, a Čilić je spasio ukupno šest break lopti.

Prvi prekid dogodio se kod rezultata 5-5 kada je pauza trajala 45 minuta, a potom i pri rezultatu 6-6 u gemovima i 5-5 u trinaestoj igri nakon čega je odlučeno kako će nastavak biti u četvrtak.

Do rezultata 4-4 oba tenisača su čvrsto držala svoj servis. U devetoj igri Argentinac je stigao do tri break lopte, no Čilić se uspio spasiti i povesti 5-4. Del Potro je izjednačio nakon čega je počela kiša. Pauza je trajala 45 minuta, a u nastavku meča Argentinac je stigao do nove tri lopte za obrat. Čilić se još jednom izvukao i poveo je 6-5. Argentinac je izjednačio i set je ušao u tie-break. No kod rezultata 5-5 uslijedio je novi kišni prekid.

Čilić i Del Potro su do sada igrali 12 puta, a najbolji hrvatski tenisač je upisao samo dvije pobjede. Posljednju prije sedam godina u Montrealu. Nakon toga upisao je sedam uzastopnih poraza.

U drugom susretu četvrtfinala igraju Španjolac Rafael Nadal i Argentinac Diego Schwartzman. Prvi set je dobio Argentinac 6-4, a u drugom setu Nadal vodi 5-3. I njihov susret je prekinut zbog kiše.