Katastrofa Bayerna u Frankfurtu

epa07967210 Bayern's head coach Niko Kovac reacts during the German Bundesliga soccer match between Eintracht Frankfurt and FC Bayern Munich in Frankfurt, Germany, 02 November 2019.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

Njemački nogometni prvak Bayern iz Muenchena, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u susretu je 10. kola doživio težak 1-5 (1-2) poraz na gostovanju kod bivše Kovačeve momčadi Eintrachta u Frankfurtu.

Bayern je gotovo čitav susret bio s igračem manje jer je već u 9. minuti isključen Boateng, a domaći su ubrzo poveli sa 2-0 preko Kostića (25) i Sowa (33). Do poluvremena je na 2-1 smanjio Lewandowski (37) koji je tako zabio gol i 10. kolo zaredom, ali u nastavku su Abraham (49), Hinteregger (61) i Paciencia (85) potvrdili pobjedu Eintrachta.
Ivan Perišić ostao je na klupi Bayerna koji je sada četvrti na ljestcici sa 18 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Eintracht šesti s bodom manje.
Vodeći sastav lige kao gost je nadigrao Bayer iz Leverkusena sa 2-1 (2-1). Strijelci za sastav iz Moenchengladbacha bili su Wendt (18) i Thuram (42), dok je za domaće pogodio Volland (25).
Josip Brekalo igrao je od 79. minute za Wolfsburg koji je izgubio sa 0-3 (0-0) na gostovanju kod Borussije u Dortmundu. Goloove za domaće postigli su Hazard (52), Guerreiro (58) i Goetze (88-11m).
Wolfsburg je sada sedmi sa 17 bodova, a Dortmund drugi sa 19.
OZNAKE: Bayern, FRANKFURT