Karlo Bartolec postigao prvijenac u dresu Kopenhagena

06.09.2019., stadion Anton Malatinsky, Trnava, Slovacka - Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo, skupina E, 4. kolo, Slovacka - Hrvatska. Karlo Bartolec Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic/PIXSELL

U utakmici 25. kola danske Superlige Kopenhagen je danas rezultatom 1-4 (0-1) uvjerljivo slavio u gostima kod Lyngbyja, a u strijelce se upisao i hrvatski branič Karlo Bartolec.

Branitelj naslova do vodstva je došao u 33. minuti poslije lijepe akcije koju je udarcem sa sedam metara mirno okončao Rasmus Falk Jensen.

Lyngby do izjednačenja dolazi u 71. minuti pogotkom 19-godišnjeg debitanta Magnusa Warminga, koji je u igru ušao u 63. minuti.

Kopenhagen prednost vraća samo dvije minute poslije, a strijelac je bio spretni 18-godišnjak Mohammed Daramy. U 86. vratar domaćih Thomas Mikkelsen u šesnaestercu ruši Kostarikanca Bryna Ovieda, a najstrožu kaznu u pogodak pretvara Španjolac Pep Biel.

Konačnih 1-4 djelo je 25-godišnjeg Hrvata koji je na dodavanje Zece iz prekida s nekih osamnaest metara u četvrtoj minuti sudačke nadoknade (uz dosta sreće) matirao protivničkog vratara za svoj prvijenac u dresu Kopenhagena.

Bartolec je u igru ušao u 88. minuti umjesto Biela, a četiri minute prije njega u igru je umjesto Daramyja ušao bivši nogometaš Osijeka Robert Mudražija.