Karatistica Ema Sgardelli brončana u konkurenciji mlađih seriorki na Svjetskom prvenstvu

23.05.2021., Porec - Europsko prvenstvo u karateu, finalna natjecanja. Kategorija Femail team kata, karatistice Spanjolske."nPhoto: Sasa Miljevic / PIXSELL

Hrvatska reprezentativka Ema Sgardelli osvojila je brončano odličje u konkurenciji mlađih seniorki na Svjetskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore u turskoj Konyi.

U borbi za odličje u kategoriji do 50 kg svladala je Kazahstanku Maliku Abzhanovu sa 4-3.

Sgardelli je do borbe za broncu stigla tako što je sudačkim preglasavanjem izborila nastup u 2. kolu, jer u susretu s predstavnicom Kosova Redonom Gashi nije bilo bodova. U nastavku je svladala Latvijku Aleksandru Mihailovu sa 3-0, potom Tajvanku Chen Tzu-Yun sa 4-1 te Portugalku Leu Barros sa 3-2. U polufinalu je doživjela minimalan poraz (2-3) od Marokanke Hibe Fellaqui.

Kako je Sara Tomić u subotu osvojila naslov europske prvakinje u konkurenciji kadetkinja, s jednim zlatom i jednom broncom Hrvatska je na ljestvici osvajača odličja završila na 14. mjestu u konkurenciji 1843 natjecatelja iz 105 zemalja.