Kairat i Barcelona prvi polufinalisti UEFA futsal Lige prvaka

28.04.2021.Zadar- Zavrsni turnir UEFA Lige prvaka u futsalu, cetvrtfinale Barca- Dobovec. Photo: Marko Dimic/PIXSELL

Marko Dimic/PIXSELL

U Dvorani Krešimira Ćosića u Zadru u srijedu je započeo završni turnir futsalske Lige prvaka, a Kairat i Barca prvi su izborili plasman u polufinale, prenosi HNS.

Kazahstanski predstavnik Kairat u prvom je četvrtfinalnom okršaju futsalske Lige prvaka nakon produžetaka svladao portugalsku Benficu rezultatom 6:2, nakon što je poslije 40 minuta bilo neriješenih 2:2.

Barca i Dobovec sastali su se u večernjem terminu, a Španjolci su utakmicu protiv Slovenaca odlučili sredinom prvog poluvremena: u devetoj minuti precizan je bio Ferrao, a tri minute poslije Aicardo postavlja konačnih 2:0.

Bio je to prvi, povijesni nastup jednog slovenskog kluba u ovoj fazi futsalske Lige prvaka, pri čemu su svoj obol dali i hrvatski trener Kujtim Morina te trojica hrvatskih reprezentativaca – Tihomir Novak, Vedran Matošević i Luka Perić.

“Bilo je teško, ali moram čestitati svojim igračima, dali su sve što mogu od sebe, i zadnji atom snage. Barca je sam vrh europskog futsala, ali pokušali smo igrati presing, no teško je kada im treba postići pogodak. Mislim da smo na najbolji način predstavili svoj klub, slovenski futsal te općenito futsal s ovih prostora – pokušali smo parirati Barci, nismo htjeli samo stajati u svojoj polovici i tražiti faktor sreće. Mi uživamo u ovom natjecanju, ubiremo plodove rada u posljednje četiri godine”, rekao je Morina.

Završni turnir Lige prvaka, koji podržava Turistička zajednica Grada Zadra, nastavlja se u četvrtak novim četvrtfinalnim susretima, u kojima se sastaju Inter – Jugra te Sporting – KPRF. Pobjednici tih dvoboja činit će drugi polufinalni par, a u prvom će snage odmjeriti upravo Kairat i Barca.