Juventus uvjerljiv, Mandžukić izborio jedanaesterac i isključenje

epa05106948 Juventus forward Paulo Dybala (back R) celebrates with his teammate Mario Mandzukic (front) after scoring the 3-0 lead from the penalty spot during the Italian Serie A soccer match between Udinese Calcio and Juventus FC at Friuli Stadium in Udine, Italy, 17 January 2016.  EPA/ALBERTO LANCIA

susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju deklasirao Udinese 4-0 probivši se na drugo mjesto Serie A.

Juventus je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši sva četiri gola, a junak utakmice bio je sjajni Paulo Dybala koji je zabio dva gola i dodao dvije asistencije. Argentinac je zabio golove 15. minuti iz slobodnog udarca i u 26. minuti iz kaznenog udarca, te asistirao Samiju Khediri (18) i Alexu Sandru (42).

Odličan je bio i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je u 25. minuti izborio jedanaesterac i isključenje domaćeg stopera Danila. Mandžukić je odigrao cijeli susret za torinsku ‘Staru damu’ dok Stipe Perica nije nastupio za domaći sastav.

Juve je ovom pobjedom preskočio Inter i sada je na drugom mjestu sa 42 boda, dva manje od lidera Napolija.
Roma je u premijernom nastupu pod vodstvom novog trenera Luciana Spallettija razočarala odigravši 1-1 protiv fenjeraša Verone. Bio je to treći uzastopni remi ‘vučice’ i četvrti u zadnjih pet kola. U posljednjih osam kola Roma je upisala samo jednu pobjedu i sve je dalje od vrha ljestvice.
Domaćin je poveo u 41. minuti golom Radje Nainggolana, a izjednačio je Giampaolo Pazzini u 61. minuti. Za Veronu je cijeli susret odigrao Ante Rebić.
Lazio je iščupao bod na gostovanju kod Bologne odigravši 2-2, nakon što je do 70-te minute gubio 0-2. Domaćin je vodio golovima Emanuelea Giaccherinija (2) i Mattie Destra (18)., no u 69. minuti je Bologna ostala s igračem manje nakon što je isključen Adam Masina. Lazio je vrlo brzo iskoristio igrača više izjednačivši golovima Antonia Candreve (71-11m) i Senada Lulića (77).
Večeras je na rasporedu derbi kola između Milana i Fiorentine.
Na ljestvici vodi Napoli sa 44 boda, Juventus je drugi s dva boda manje, a treće mjesto drži Inter sa 40 bodova.
REZULTATI:
Roma – Verona         1-1 (Nainggolan 41 / Pazzini 61-11m)
Bologna – Lazio        2-2 (Giaccherini 2, Destro 18 /  Candreva 71-11m, Lulić 77)
Carpi  – Sampdoria   2-1 (Lollo 27, Mbakogu 55-11m / Correa 33)
Chievo – Empoli       1-1  (Paloschi 7 / Tonelli 47)
Udinese – Juventus  0-4 (Dybala 15,26-11m, Khedira 18, Sandro 42)
Genoa – Palermo     4-0 (Suso 3, Pavoletti 71,88, Rincon 75)
U subotu:
Napoli – Sassuolo      3-1  (Callejon 19, Higuain 42,90+3 / Falcinelli 3-11m)
Torino – Frosinone    4-2 (Immobile 9-11m, Belotti 37,41, Benassi 82 / Sammarco 33, Avelar 74-ag)
Atalanta – Inter          1-1 (Murillo 17-ag / Toloi 25-ag)
Večeras: Milan – Fiorentina