Juventus sve bliže naslovu prvaka

epa05263850 Juventus' German midfielder Sami Khedira (2-L) celebrates with his teammates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between Juventus FC and US Palermo at Juventus stadium in Turin, Italy, 17 April 2016.  EPA/DI MARCO

U susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Palermo 4-0 i pet kola prije kraja prvenstva ima devet bodova više od Napolija.

Juve je rutinski odradio posao protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje u niži rang natjecanja, a golove su postigli Sami Khedira (10), Paul Pogba (71), Juan Cuardado (74) i Simone Padoin (89). Za torinsku ‘Staru damu’ cijeli susret je igrao Mario Mandžukić, dok je Mato Jajalo za goste igrao do 59. minute. Josip Posavec nije nastupio za Palermo.

Pobjedu je ostvarila i Fiorentina koje je slavila protiv Sassuola 3-1. Golove za ‘viole’ zabili su Gonzalo Rodriguez (10) na asistenciju Milana Badelja, te Josip Ilicic (57) i Andrea Consigli (83-ag). Za goste je strijelac bio Domenico Berardi (55). Badelj i Nikola Kalinić su odigrali svih 90 minuta za domaćine, dok je Šime Vrsaljko za Sassuolo igrao do 75. minute.

U ljepotici kola Atalanta i Roma su odigrali 3-3. Gosti su vodili 2-0, domaćin je okrenuo u 3-2, da bi Romu spasio Totti izjednačivši u 85. minuti. Golove za Atalantu zabili su Marco D’Alessandro (33) i Marco Borriello (37, 50), a za Romu Lucas Digne (23) i Radja Nainggolan (27).

Na ljestvici vodi Juventus sa 79 bodova, Napoli je drugi sa devet bodova manje, a treća je Roma sa 65 bodova.

REZULTATI

Juventus – Palermo     4-0 (Khedira 10, Pogba 71, Cuardado 74, Padoin 89)

Fiorentina – Sassuolo  3-1 (Rodriguez 10, Iličić 57, Consigli 83-ag /  Berardi 55)

Verona – Frosinone    1-2 (Bianchetti 64 / Russo 15, Frara 90+2)

Udinese – Chievo        0-0

Atalanta – Roma         3-3 (D’Alessandro 33, Borriello 37, 50 / Digne 23, Nainggolan 27, Totti 85)

U subotu:

Inter – Napoli             2-0 (Icardi 4, BROZOVIĆ 44)

Carpi – Genoa            4-1 (Di Gaudio 45+4, Lollo 45+5, Pasciuti 49, Sabelli 86 / Pavoletti 34)

Bologna – Torino       0-1 (Belotti 90+3-11m)