Juventus stopostotan, asistencija Mandžukića

epa07074608 Udinese's William Troost-Ekong (L) and Juventus' Mario Mandzukic in action during the Italian Serie A soccer match between Udinese Calcio and Juventus FC at the Friuli-Dacia Arena stadium in Udine, Italy, 06 October 2018.  EPA/STEFANO LANCIA

Nogometaši Juventusa zadržali su stopostotan učinak u talijanskoj Serie A subotnjom pobjedom 2-0 (2-0) na gostovanju u Udinama, gdje je Mario Mandžukić asistirao za drugi pogodak, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

Juventus je na Dacia Areni poveo u 33. minuti pogotkom Urugvajca Bentancura, a samo četiri minute poslije Ronaldo je pogodio za 2-0. Prethodno je Mandžukićev udarac iz neposredne blizine obranio gostujući vratar Scuffet.

Bivši hrvatski reprezentativac je u drugom poluvremenu još nekoliko puta zaprijetio Scuffetu, a najbliži je pogotku bio u 85. minuti kad je pogodio gredu. Osim asistencije, Mandžukić je u Udinama upisao i žuti karton.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Cagliari je na svom terenu svladao Bolognu sa 2-0 (1-0) golovima Joaoa Pedra u 22. minuti i Pavolettija u 68. minuti.

Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna počeo je utakmicu za Cagliari, ali je već u 28. minuti morao iz igre nakon sudara s gostujućim igračem Mitchellom Dijksom. No, čini se da Srnina ozljeda nije ozbiljnije naravi. U početnih 11 bio je sadašnji reprezentativac Filip Bradarić koji je odigrao cijelu utakmicu.

U subotu će još igrati Empoli i Roma, od 20.30 sati.

Juventus je na vrhu ljestvice sa 24 boda, devet više od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje. Fiorentina, Inter i Sassuolo imaju po 13 bodova iz sedam nastupa. Cagliari je na 13. mjestu sa devet bodova, Udinese je 15. sa osam bodova, a Bologna je mjesto iza sa sedam. U zoni ispadanja su trenutačno Empoli (5), Frosinone (1) i Chievo (-1).