Juventus slavio protiv Cremonesea, praktički osigurali nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone

epa10628601 Juventus' Gleison Bremer celebrates with teammates after scoring the 2-0 lead during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs US Cremonese at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 14 May 2023.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juvrntusa osamili su se na drugom mjestu ljestvice talijanskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv pretposljednjeg Cremonesea u susretu 35. kola.

Pogotke za Juventus postigli su Fagioli (55) i Bremer (79).

Drugi Juventus sada ima 69 bodova, tri više od trećeg Intera, a 14 manje od prvog Napolija koji je još ranije osigurao naslov prvaka.

Ovom pobjedom Juventus je praktički osigurao i nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone jer tri kola prije kraja ima osam bodova više od petog Milana.

Cremonese je ostao na 24 boda, šest manje od 17. Verone koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

U prvom nedjeljnom susretu 35. kola talijanske Serie A nogometaši Torina, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svladali su u gostima Veronu s minimalnih 1-0. Junak pobjede Torina bio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je bio jedini strijelac. U 29. minuti Vlašić je primio loptu od Sanabrije, na 20 metara od suparničkih vrata te je žestoko opalio lijevom nogom. Lopta je gromovito odletjela u mrežu bez prave reakcije domaćeg vratara za 1-0 gostiju. Vlašiću je to bio peti ovosezonski ligaški pogodak za Torino, ali i prvi u kalendarskoj 2023. godini. Posljednji je postigao početkom studenoga prošle godine. U 60. minuti trener Jurić je zamijenio Vlašića.

Verona je pokušavala doći do izjednačenja ili potpunog preokreta, ali nije uspjela u tome. Tako će i dalje strahovati za svoj prvoligaški status, trenutačno je na 17. mjestu, posljednjem u sigurnoj zoni ostanka. Torino je 10. sa 49 bodova.

Novi talijanski nogometni prvak Napoli upisao je četvrti poraz u Serie A ove sezone izgubivši na gostovanju kod Monze sa 0-2 (0-1) u susretu 35. kola. Monza, kojoj je ovo prva sezona u društvu najboljih u klupskoj povijesti, do lijepog “skalpa” protiv nemotiviranog gosta stigla je pogocima Danyja Mote (18) i Petagne (54). Monza je ovom pobjedom skočila u gornji dio ljestvice, na deveto mjesto sa 49 bodova.

Josip Brekalo odigrao je čitav susret za Fiorentinu te je pogodio vratnicu u 35. minuti u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Udinesea. Golove za ljubičaste postigli su Castrovilli (7) i Bonaventura (90). Osma Fiorentina ima 49 bodova, tri više od 11. Udinesea.

OZNAKE: Juventus, serie a