Juventus pobjedom protiv Rome preuzeo vodstvo

epa08123516 Juventus' Cristiano Ronaldo scores the 0-2 goal during Serie A soccer match Roma - Juventus at Olimpico Stadium in Rome, ITaly, 12 January 2020.  EPA/CLAUDIO PERI

EPA/CLAUDIO PERI

U derbiju 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Rimu pobijedio Romu sa 2-1 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Torinska “Stara dama” je već nakon deset minuta vodila 2-0, a domaćin je u nastavku uspio tek ublažiti poraz.

Gosti su poveli u trećoj minuti golom Meriha Demirala, a sedam minuta kasnije Cristiano Ronaldo je realizirao kazneni udarac za 2-0. U 68. minuti je smanjio Diego Perotti iz novog jedanaesterca.

U ranije odigranim susretima svih pet domaćina je upisalo pobjede.

Verona, koju vodi Ivan Jurić, je pobijedila Genou sa 2-1, Sampdoria je deklasirala Bresciju sa 5-1, Udinese je bio uvjerljiv protiv Sassuolo sa 3-0, dok su Fiorentina i Torino sa po 1-0 slavili protiv SPAL-a i Bologne.

Genoa je u Veroni povela u 41. minuti preko Antonia Sanabrije, no domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Valerio Verre iz kaznenog udarca u 55. minuti, a na 2-1 je povisio Mattia Zaccagni u 65. minuti.

Marko Pajač nije nastupio za Genou.

Sampdorija je osvojila važne bodove protiv jednog od izravnih suparnika za prvoligaški spas. Gosti su poveli u 12. minuti golom Jhona Chancellora, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s pet golova u nizu. Strijelci su bili Karol Linetty (34), Jakub Jankto (45+3), Fabio Quagliarella (69-11m, 90+2) i Gianluca Caprari (77). Bila je to tek druga Sampina pobjeda u zadnjih šest kola.

Udinese je porazio Sassuolo sa 3-0 upisavši treću pobjedu u nizu. Golove su zabili Stefano Okaka (14), Ken Sema (68) i Rodrigo De Paul (90).

Fiorentina je golom Germana Pezzelle u 82. minuti slomila SPAL, prekinuvši niz od četiri kola bez pobjede. Milan Badelj nije nastupio za ‘viole’, baš kao niti Karlo Letica kod gostiju.

Identičnim rezultatom je Torino pobijedio Bolognu, a gol odluke zabio je Alex Berenguer u 11. minuti. Bologna je u posljednjih pola sata imala dvije sjajne prilike za izjednačenje, no obje je zapucao Rodrigo Palacio.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Parma i Lecce.

Na ljestvici vodi Juventus sa 48 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, a na trećem mjestu je Lazio sa 45 bodova.

OZNAKE: Juventus, roma