Juniori Hajduka obranili naslov prvaka Hrvatske

Robert Matić / HNK Hajduk

Juniori Hajduka obranili su titulu prvaka Hrvatske! Momčad trenera Marijana Budimira u Dugopolju je u posljednjem kolu sezone trebala barem jedan bod, ali odličnom igrom Hajduk je došao do zasluženih i uvjerljivih 4:0, navodi službena stranica splitskog kluba.

Bijeli su od početka preuzeli sve konce u svoje ruke i u prvom dijelu omjer udaraca bio je 12:0. Najveće prilike za vodstvo imao je prvi strijelac Hajduka u ovoj sezoni Filip Čuić (15 golova). U devetoj minuti lijepo je prihvatio proigravanje Rokasa Pukštasa i odlično šutirao, ali je Marko Grgur Pelivan odbio u korner. Osam minuta kasnije Hajdukov centarfor šutira prizemno s 12 metara, ali domaći vratar odbija loptu nogom. U 39. minuti odlično je s desne strane ubacio Niko Đolonga,

Čuić je sam u skoku na drugoj vratnici, ali je loptu zahvatio tijelom umjesto glavom i prilika je propala. Hajduk dvije minute prije poluvremena ipak dolazi u vodstvo. Dominik Prpić poveo je akciju i dubinskom loptom pronašao Šimuna Hrgovića, a njegov ubačaj s lijeve strane Marko Domančić iz blizine je poslao u mrežu.

Nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu, Jere Vrcić koji je zamijenio Čuića je ubacio s lijeve strane, a Pukštas se najbolje snašao u šesnaestercu i poslao loptu u mrežu. U 60. minuti bilježimo lijep dribling Vrcića i ubačaj za dvostrukog strijelca Domančića.

Roko Brajković je u prvoj akciji nakon ulaska s klupe uspješno predriblao svog protivnika, nakon čega je oboren. Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Elvis Letaj, a Vrcić loptu glavom poslao u malu mrežicu za konačnih 0:4 i proslavu titule prvaka u sezoni 2021/22.