Jug AO bez polufinala Lige prvaka

epa09992620 Nemanja Ubovic (C) of FTC Telekom in action against Maro Jokovic (L) of Jug Dubrovnik during the men's LEN Champions League quarter final water polo match between FTC Telekom Waterpolo and VK Jug Dubrovnik in Belgrade, Serbia, 02 June 2022.  EPA/Tamas Kovacs HUNGARY OUT

EPA/Tamas Kovacs

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja nisu se uspjeli plasirati u polufinale završnog turnira Lige prvaka u Beogradu, nakon što su u četvrtfinalu izgubili od Ferencvaroša sa 13-14 (4-6, 4-3, 3-1, 2-4).

Mađari su bolje ušli u susret, no Jug AO je uspio pronaći pravi ritam i pet minuta prije kraja dubrovački sastav je imao dva gola prednosti. Međutim, Mađari su okrenuli rezultat, a Dubrovčani su imali zadnji napad s igračem više za produžetak, ali nisu uspjeli.

Posljednji put Jug je igrao u polufinalu 2018. godine, zadnje finale je igrao 2017. kada je izgubio od Szolnoka, a posljednju europsku krunu Dubrovčani su osvojili 2016.

Mađarski prvak je sjajno ušao u susret. “Fradi” je poveo 3-0, a u prvoj četvrtini imao je 4-1, 5-2, te 6-3. Mađari su i u drugoj četvrtini imali +3 (8-5), no Jug je polako dostizao zaostatak i sredinom treće dionice uspio izjednačiti na 9-9, a dvije minute prije kraja treće četvrtine stići i do prvog vodstva na utakmici (10-9). Jugaši su gol prednosti sačuvali i do kraja treće dionice.

Odabranici Vjekoslava Kobešćaka su pet minuta prije kraja poveli i sa 12-10, međutim Mađari su uzvratili serijom 4-1 za vodstvo 14-13 minutu i 40 sekundi prije kraja. Jug je 29 sekundi prije kraja imao napad za izjednačenje s igračem više, no Maro Joković nije zabio.

Ferencvaroš su do pobjede predvodili Denes Varga, Gyorgy Vamos i Danil Merkulov sa po tri gola, dok su kod Juga najefikasniji bili Marko Žuvela i Stylianos Argyropoulos sa po tri gola, dok su Loren Fatović i Alexandros Papamastasops dodali po dva gola.

Ferencvaroš će u polufinalu igrati protiv Pro Recca koji je pobijedio Barcelonetu sa 11-10, dok će Jug AO razigravati za poredak od petog do osmog mjesta. Prvi susret hrvatski prvak će igrati protiv Barcelonete.

Sudar Pro Recca i Barcelonete je bio i okršaj dvojice hrvatskih trenera, Sandro Sukno vodi talijanski, a Elvis Fatović španjolski sastav. Za momčadi iz Genove igrao je i hrvatski centar Luka Lončar.

Barceloneta je u trećoj dionici imala dva gola prednosti (7-5), te dva napada za +3, no Pro Recco je uspio izjednačiti. U zadnjoj četvrtini Španjolci su vodili 9-8 i 10-9, ali su Talijani okrenuli rezultat i slavili sa 11-10. Pobjednički pogodak zabio je Gergo Zalanki minutu i 16 sekundi prije kraja utakmice.

Pro Recco su do pobjede predvodili Aleksandar Ivović s tri, te Aaron John Younger i Giacomo Cannella sa po dva gola, dok je Marco del Lungo sakupio sedam obrana. Kod Barcelonete najefikasniji su bili Alvaro Ortega Granados sa četiri i Felipe Perrone Rocha s tri gola.

U drguom polufinalu igrat će Brescija i Novi Beograd.

Brescia je u četvrtfinalnom ogledu pobijedila Waspo 98 Hannover sa 12-5. Talijanski sastav su do pobjede predvodili Jacopo Alesiani s tri i Stefano Luongo, Boris Vapenski i Christian Presciutti sa po dva gola. U suparničkim redovima najefikasniji je bio Darko Brguljan s dva gola. Za Hannover su igrala i trojica hrvatskih vaterpolista no nisu se uspjeli upisati na listu strijelaca. Petar Muslim je imao šut 0/3, a Marko Macan i Ante Ćorušić po 0/1.

Polufinale je izborio i Novi Beograd 16-10 pobjedom protiv Marseillea. Dušan Mandić je zabio pet golova u pobjedničkim redovima, dok je kod Marseillea pet golova zabio Andrija Prlainović. Ante Vukičević se nije upisao među strijelce francuske ekipe.