Johannes Thingnes Boe završio sezonu 19. pobjedom

epa10502510 Johannes Thingnes Boe of Norway celebrates winning the men's 12.5km Pursuit race at the IBU Biathlon World Cup in Nove Mesto na Morave, Czech Republic, 04 March 2023.  EPA/MARTIN DIVISEK

EPA/MARTIN DIVISEK

Sjajni norveški biatlonac Johannes Thingnes Boe završio je sezonu Svjetskog kupa u velikom stilu ostvarivši u Oslu rekordnu 19. pobjedu.

Usprkos dvije promašene mete, Norvežanin je u masovnom startu na 15 km završio sa 26.2 sekunde ispred Švicarca Niklasa Hartwega, dok je treći bio Norvežanin Vetle Sjastad Christiansen sa 35.2 sekunde zaostatka.

“Sada mogu početi slaviti i osvrnuti se na postignuća ove godine, sve od Kontiolahtija do Osla. Bila je to fantastična vožnja. Devetnaest pobjeda u sezoni je prilično dobro. Nisam mogao ni zamisliti sve te pobjede. Sezona koju sam imao je nevjerojatna,” poručio je 29-godišnji Norvežanin koji je osvojio četvrti naslov pobjednika Svjetskog kupa.

Na koncu je slavio sa 1.589 bodova, ispred dvojice sunarodnjaka Sturla Laereida sa 1.098 i Vetlea Sjastada Christiansena sa 935 bodova.

Hrvatski biatlonac Krešimir Crnković je sezonu završio na 79. mjestu sa 15 bodova.