Joe Johnson potvrdio pobjedu Bostona nad Clevelandom, Holiday preuzeo Giannisovu ulogu

Boston Celtics' Joe Johnson is cheered by fans as he leaves the court after their win over the Cleveland Cavaliers in an NBA basketball game Wednesday, Dec. 22, 2021, in Boston. (AP Photo/Winslow Townson)

AP Photo/Winslow Townson

Dvije minute prije kraja utakmice Bostona i Clevelanda s tribina TD Gardena se čulo gromoglasno skandiranje „We want Joe“. Joe Johnson je 40-godišnji sedmerostruki All-star igrač koji se vratio iz trogodišnje igračke mirovine nakon što je potpisao 10-dnevni ugovor s Bostonom. Na 23 sekunde prije kraja Johnson je zabio zadnji koš na utakmici u pobjedi Celticsa 111-98 a u dvorani je nastao novi delirij.

Jaylen Brown je zabio 34 (12/22), to mu je druga uzastopna utakmica s 30+ koševa. Kod Cavaliersa koji su bili bez tri člana prve petorke (Mobley, Okoro, Allen) i još pet igrača Darius Garland ubacio je 28, Kevin Love 18.

LA Clippersi su prekinuli niz od tri uzastopna poraza od Sacramento Kingsa. U utakmici u kojoj je zbog koronavirusa falilo puno igrača na obje strane, Clippersi su do pobjede 105-98 došli najviše zahvaljujući Ericu Bledsoeu koji je zabio 19 (8/15), uhvatio osam skokova i dao sedam asistencija, i povratniku Paulu Georgeu s 17 koševa (6/18) i 6 asistencija. Ivica Zubac 10 koševa (4/4) i 6 skokova za 26 minuta. Za Kingse Tyrese Halliburton 22 koša (7/15) i 13 asistencija. Treba istaknuti da je za Kingse nakon potpisa 10-dnevnog ugovora zaigrao Emmanuel Mudiay, za 8 minuta je upisao 2 asistencije, radi se o momku čiji je zadnji klub bio Žalgiris a kojeg je 2015. na Draftu kao sedmog uzeo Denver nakon što je odbio potpisati za Sacramento. Život piše zanimljive priče.

Giannis Antetokounmpo je pozitivan na COVID, ali Milwaukee Bucksi ipak mogu pobjeđivati jer imaju Jrue Holidaya koji je u zadnje tri utakmice na 30.0 koševa, 9.7 asistencija i 56.3 posto šuta iz igre. U srijedu navečer Bucksi su pobijedili Houston s 126-106, Holiday je zabio 24 i asistirao 10, Khris Middleton 23, Cousins i Nwora po 18. Za Rocketse Christian Wood 20 koševa i 11 skokova.

Oklahoma često igra bolje nego što omjer 11-19 govori. Pobijedili su Denver s 108-94, Shai Gilgeous-Alexander je upisao triple double s 27 koševa, 12 asistencija i 11 skokova a kod Denvera Nikola Jokić je ostao na samo 13 koševa (5/9), 7 skokova i 3 asistencije za 25 minuta. Trener Denvera Michael Malone bio je ljut na svoje najvažnije igrače zbog loše igre pa je cijelu prvu petorku kroz zadnju četvrtinu ostavio na klupi.