Japanci iznenadili Kolumbijce

U susretu 1. kola H skupine SP-a u utorak su u Saransku nogometaši Japana svladali favorizirane Kolumbijce sa 2-1 (1-1), ali treba istaknuti da je Kolumbija gotovo cijeli susret imala igrača manje.

Za favorizirane Kolumbijce početak susreta bio je šokantan, već u 3. minuti crveni karton i penal za Japan. Naime, veznjak Carlos Sanchez je rukom zaustavio udarac Shinjija Kagawe i slovenski sudac Skomina dosudio je penal za Japance, a Sanchez je dobio crveni karton. Kagawa je realizirao penal i Japan je u 6. minuti poveo 1-0.
 Unatoč rezultatskom zaostatku i igraču manje, Kolumbija je zadržala koncentraciju i napadačke ambicije. To je urodilo dvjema prigodama u kojima se našao Falcao. U 13. minuti, nakon ubačaja u kazneni prostor iz slobodnog udarca, Falcao je pucao, ali ravno u vratara Kawashimu. Novu prigodu Falcao je imao u 34. minuti. Nakon dodavanja Juana Quintera, Falcao snažno puca iz prve, ali ponovno je na mjestu golman Kawashima
 Kolumbija dolazi do izjednačenja u 39. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara, kojeg je izborio Falcao. Ulogu izvođača preuzeo je veznjak Juan Quintero, koji ga je izveo u stilu legendarnog Brazilca Ronaldinha. Quintero je uputio plasirani udarac po zemlji i lopta je prošla ispod živog zida i završila u golu.
 U nastavku igrači Japana su preuzeli posjed lopte i dominaciju. U 54. minuti Yuya Osako puca sa sedam metara, ali bilo je previše iskosa i Ospina brani. Bolju prigodu imao je Takashi Inui u 57. minuti. Sa 13 metara uputio je dobar plasirani udarac, ali Ospina odlično brani.

Japanci ponovno vode u 73. minuti. Prvo je udarac Sakaija iz blizine kolumbijski blok izbacio u korner. Udarac iz kuta izveo je Keisuke Honda, a napadač Koelna Yuya Osako glavom trese mrežu.

Kolumbija je mogla poravnati u 78. minuti. Jefferson Lerma je petom proigrao Jamesa Rodrigueza, ali je njegov udarac u posljednji trenutak uspio je blokirati japanski branič.

U drugom susretu H skupine u 17 sati u Moskvi će igrati Poljska i Senegal.
KOLUMBIJA – JAPAN 1-2
KOLUMBIJA: Ospina, Arias, Davinson Sanchez, Murillo, Mojica, C. Sanchez, Izquierdo (Carlos Bacca, 70), Cuadrado  (Barrios, 31), Lerma, Quintero (James Rodríguez, 59), Falcao.
JAPAN: Kawashima, Sakai, Yoshida, Shoji, Nagatomo,Hasebe, Shibasaki (Yamaguchi, 80), Haraguchi, Kagawa (Honda, 70), Inui, Osako (Okazaki, 85).
STRIJELCI: 0-1 Shinji Kagawa (6-pen), 1-1 Juan Quintero (39), 1-2 Yuya Osako (73).
CRVENI KARTONI: Carlos Sanchez (3, Kolumbija)
SUDAC: Damir Skomina (Slovenija)
STADION: Mordovia Arena
GLEDATELJA: 40.000