Jadranska liga: Mladost – Jug AO 9-10

Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 11. kola druge faze natjecanja regionalne vaterpolske Jadranske lige Jug AO je kao gost svladao Mladost sa 10-9 (4-1, 3-3, 3-2, 0-3).

Iako to konačni rezultat ne sugerira, Dubrovčani su kontrolirali čitav tijek susreta. Već u prvih osam minuta su stvorili prednost od tri gola razlike, a uoči posljednje četvrtine su imali četiri pogotka prednosti. Domaći su tek 16 sekundi prije kraja smanjili na konačnih 10-9.

Po dva gola za Jug AO postigli su Loren Fatović i Danil Merkulov, dok su dvostruki strijelci za Mladost bili Lovre Miloš, Luka Bukić i Konstantin Harkov.

Ovom pobjedom Jug AO je praktički osigurao prvo mjesto sa 30 bodova, tri više uz utakmicu manje od druge Mladosti i trećeg Jadrana iz Herceg Novog koji je ranije u petak svladao Crvenu zvezdu sa 16-7. Splitski Jadran je četvrti sa 18 bodova, a Crvena zvezda peta sa 10.