Iznenađenje u Španjolskoj: Levante dobio Real Madrid u gostima, Modrić igrao cijelu utakmicu

Pixabay

Nogometaši Levantea priredili su iznenađenje u 21. kolu španjolskog prvenstva pobijedivši na gostovanju kod Real Madrida s 2-1 (1-1).

“Kraljevski klub” je bio u oslabljenom sastavu i bez Zinedinea Zidanea na klupi, a već od 9. minute je igrao i s igračem manje, jer je isključen Militao. No, domaći su unatoč brojčanom manjku poveli u 13. minuti pogotkom Asensia. Levante je u 32. minuti došao do izjednačenja preko Moralesa.

U drugom poluvremenu gosti su u 64. minuti propustili najstrožu kaznu, kad je Courtois obranio udarac Rogeru. No, najbolji strijelac Levantea je u 78. minuti ispravio svoju pogrešku i postigao pobjednički pogodak na stadionu Alfredo di Stefano.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad.

Sevilla pretekla Barcu

U prvoj utakmici subotnjeg programa Sevilla je slavila s 2-0 (1-0) na gostovanju kod Eibara. Ocampos je u 28. minuti realizirao najstrožu kaznu, a Jordan je u 55. minuti postigao pogodak za konačnih 2-0.

Ivan Rakitić je za pobjednike odigrao posljednjih 20 minuta utakmice.

Sevilla je ovom pobjedom došla do 39 bodova i privremeno zasjela na treće mjesto preskočivši Barcelonu. Vodeći Atletico Madrid ima 47 bodova, a drugi je Real Madrid s 40 bodova. Levante je s 26 bodova skočio na deveto mjesto.