IZ DEŽELE Vukušić i Olimpija na vrhu, Maribor ponižen u Sežani (VIDEO)

Prvi strijelac slovenskog prvenstva Ante Vukušić s dva pogotka protiv Rudara pomogao je ljubljanskoj Olimpiji da ostane na vrhu ljestvice Prve lige Telekom Slovenije. U iznimno efikasnom kolu nogometaši su u pet susreta postigli čak 24 pogotka.

Očito su nogometaši Olimpije senzacionalnim porazom u slovenskom kupu protiv Rudara naučili lekciju, pa su subotnji susret u Stožicama protiv fenjeraša iz Velenja shvatili maksimalno ozbiljno. U debiju u dresu zeleno-bijelih vodećim pogotkom istaknuo se Bojan Knežević, a dva pogotka u visoku pobjedu Zmajčeka ugradio je Ante (a Hajduku nije valja) Vukušić i zasjeo na prvo mjesto ljestvice strijelaca s 11 postignutih pogodaka. Lako je moguće da je posljednju utakmicu na klupi Rudara odradio Nikola Jaroš, koji je nakon susreta brzinom svjetlosti napustio Stožice.

Da odličan početak sezone nije bio slučajan iz kola u kolo potvrđuje Aluminij. Dvostruki strijelac Alen Kranjc otvorio je “špinu”, a u nastavku su mrežu Brava zatresli i Nikola Leko, Ante Živković te Mihael Klepač, pa je trener trenutno drugoplasirane momčadi slovenskog prvenstva Slobodan Grubor mogao mirno ispratiti završnicu susreta.

Senzaciju kola priredio je sežanski Tabor, koji je na domaćem stadionu visoko pobijedio Maribor. Domaćini su brzo poveli preko bivšeg člana koprivničkog Slavena, Rodriguea Bongonguija, ali su se gosti pogotkom Luke Zahovića vratili u igru, te se u nastavku susreta očekivao njihov juriš na sva tri boda. Sunčana nedjelja ipak nije donijela radost Violama, koji su u drugom poluvremenu nemoćno pratili šou Predraga Sikimića i Bongonguija za iznenađujuće visoku pobjedu Tabora, konačnih 4:1.

Neočekivano je dva boda u Fazaneriji izgubila Mura, koja se protiv Triglava dvaput vraćala iz zaostatka, a za konačnih 2:2 u sudačkom produžetku jedanaesterac je realizirao Amadej Maroša.

Domžale još uvijek ne uspijevaju uhvatiti pobjednički zalet, pa su unatoč vodstvu Celje napustile praznih ruku. Snalažljivi domaćini su u završnici prvog poluvremena došli do izjednačenja, a pobjedu nakon stative Daria Vizingera donio je Luke Kerin.