Ivan Rakitić strijelac u ludoj pobjedi Seville u Vigu

epa09131661 Celta de Vigo's Iago Aspas (C) in action against Sevilla FC's Fernando Reges (L) and goalkeeper Yassine Bounou during a Spanish LaLiga soccer match between Celta de Vigo and Sevilla FC at Balaidos stadium in Vigo, Galicia, northern Spain, 12 April 2021.  EPA/Salvador Sas

EPA/Salvador Sas

U dovoboju prepunom preokreta nogometaši Seville svladali su Celtu sa 4-3 (2-3) na gostovanju u Vigu, a Ivan Rakitić je u 60. minuti postigao pogodak za izjednačenje na 3-3.

Sevilla je povela već u 7. minuti kad je Kounde glavom pogodio domaću mrežu. No, isti je igrač u 19. minuti skrivio kazneni udarac iz kojeg je minuti kasnije Iago Aspas izjednačio. Samo tri minute poslije Aspas je donio prvo vodstvo Celti.

U 35. minuti je Fernando izjednačio na 2-2, ali je Celta na odmor otišla s prednošću 3-2 pogotkom Mendeza.

Sevilla je prekoretom u drugom poluvremenu došla do pobjede. U 60. minuti Ivan Rakitić je jednu odbijenu loptu pospremio s pet metara u mrežu i izjednačio na 3-3. Bivšem hrvatskom reprezentativcu to je drugi ligaški poogdak u ovoj sezoni, a ukupno šesti otkako se vratio u Sevillu. Rakitić je na terenu bio do 86. minute.

Pobjedu gostima iz Andaluzije donio je Argentinac Papu Gomez u 76. minuti.

Sevilla je sa 61 bodom osam kola prije kraja gotovo osigurala mjesto u Ligi prvaka sljedeće sezone, jer petoplasirani Real Sociedad zaostaje za 14 bodova.

Celta Vigo je s 37 bodova na 11. poziciji.

Vodi Atletico Madrid sa 67 bodova, ispred Real Madrida sa 66 i Barcelone sa 65.

Španjolska - 30. kolo
Celta V. - Sevilla     3-4 (Aspas 20-11m, 23, Mendez 43 / Kounde 7, Fernando 35, Rakitić 60, Gomez 76)