Ivan Rakitić asistent u minimalnoj pobjedi Seville

epa09653111 Sevilla's midfielder 'Papu' Gomez (front) celebrates with teammate Ivan Rakitic after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Sevilla FC and FC Barcelona held at Sanchez Pizjuan Stadium, in Seville, southern Spain, 21 December 2021.  EPA/Jose Manuel Vidal

EPA/Jose Manuel Vidal

Nogometaši Seville slavili su u 20. kolu Primere u gostima kod Cadiza s 1:0, a Ivan Rakitić je asistirao za jedini gol na utakmici.

Dinamov protivnik u Europa ligi poveo je u 58. minuti nakon briljantnog dodavanja Rakitića za Argentinca Ocamposa. Sevilla je na drugom mjestu smanjila zaostatak za liderom Realom na pet bodova, a Andalužani imaju i utakmicu manje.

Athletic Bilbao je slavio u Pamploni protiv Osasune s 3:1 zahvaljujući hat-tricku 21-godišnjeg Iohana Sanceta. Ante Budimir je igrao za domaćine do 63. minute.

Villareal je s 5:0 demolirao na svom terenu Levante.

Villarreal 5 Dia (8), Torres (13), Gerard Moreno (37, 79), Trigueros Munoz (74)