Italija: Petra Martić izgubila u četvrtfinalu, bio je to maratonski meč

epa09201477 Petra Martic of Croatia in action during her women's singles semifinal match against Karolina Pliskova of Czech Republic at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 15 May 2021.  EPA/ETTORE FERRARI

EPA/ETTORE FERRARI

Hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u dvoboju četvrtfinala WTA turnira u talijanskoj Parmi, dok je četvrtfinalni dvoboj Ane Konjuh protiv Argentinke Natalije Podoroske na WTA u Beogradu odgođen za petak zbog kiše.

Martić je poražena u maratonskom meču nakon tri sata igre od Kineskinje Qiang Wang (WTA – 48.) s 6-7 (4), 6-3, 5-7.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa, a Kineskinja je “tie-breaku” povela s 6-1, da bi Petra spasila tri set-lopte, ali ne i četvrtu. U drugm setu Dućanka je gubila s 0-2, ali je uspjela sve nadoknaditi i uzeti set s 6-3.

U trećem setu je bilo čak sedam oduzimanja servisa i opet je Petra lovila zaostatak. Wang je imala 5-3 i servirala za meč, Martić izjednačila na 5-5, pa izgubila svoj servis za 5-6 i propustila 30-0 ništa na početni udarac Kineskinje.

Petra je imala šest aseva, ali i osam dvostrukih pogrešaka, pa je Kineskinja imala čak 16 prilika za obrat.

U njihovom do danas jedinom međusobnom dvoboju, odigranom u drugom kolu Roland Garrosa 2018., Kineskinja je također svladala Martić u dva seta (6-1, 6-1).