ITALIJA: Napoli u finalu kupa, a Eriksen zabio direktno iz kornera

epa08483811 Napoli's forward Dries Mertens jubilates with coach Gennaro Gattuso after scoring the equalizer during the Italian Cup semi final second leg soccer match SSC Napoli vs FC Inter at the San Paolo stadium in Naples, Italy, 13 June 2020.  EPA/CIRO FUSCO

EPA/CIRO FUSCO

Iako su igrači Intera u uzvratnom susretu polufinala talijanskog kupa nadigrali u gostima Napoli, u finale su se plasirali domaći nogometaši odigravši u subotu 1-1. Prva utakmica ovih suparnika u veljači u Milanu završila je pobjedom Napolija 1-0.

Finale će se igrati već u srijedu, 17. lipnja, s protivnik Napoliju bit će Juventus, koji je dan ranije u polufinalu eliminirao AC Milan.

U 2. minuti Inter je poveo, i to direktnim pogotkom iz kornera. Odlično ga je izveo Christian Eriksen, a lopta je prošla kroz noge vrataru Davidu Ospini.
Napoli je izjednačio iz kontranapada u 41. minuti, a strijelac je bio Dries Mertens.

Inter je imao dosta prigoda za još jedan pogodak koji bi im donio plasman u finale, ali nije uspio pronaći put do mreže. Vratar Ospina se odličnim obranama iskupio za nevjerojatan kiks na početku susreta. U 33. minuti Lukaku je pokušao glavom, ali Ospina brani, kao i u 40. minuti kada se Candreva našao u stopostotnoj šansi.
U 77. minuti Christian Eriksen je lukavo pucao iz slobodnog udarca, ali ponovno je Ospina bio na mjestu. Eriksen je mogao zabiti i u 82. minuti, no Ospina se opet ispriječio.

Hrvatski veznjak Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret pruživši vrlo dobru partiju.