Italija: Juventus u Ligi prvaka, Gattusu otkaz preko Twittera, Jurić se posvađao s novinarom

epa08483811 Napoli's forward Dries Mertens jubilates with coach Gennaro Gattuso after scoring the equalizer during the Italian Cup semi final second leg soccer match SSC Napoli vs FC Inter at the San Paolo stadium in Naples, Italy, 13 June 2020.  EPA/CIRO FUSCO

EPA/CIRO FUSCO

Zanimljivo i neizvjesno je bilo zadnje kolo talijanske Serie A. Otprije se znalo tko će biti prvak, to je milanski Inter, drugoplasirana je Atalanta, ali za još dva mjesta u Ligi prvaka su se borile tri momčadi. Juventusu su se davale najmanje šanse za ulazak u Ligu prvaka, ne zato što ih je čekala utakmica u Bologni, nego stoga što ostali konkurenti, na papiru, nisu imali preteške zadaće. Napoli je bio „zicer“, doma su čekali Veronu a Milan je išao jakoj ali i nezainteresiranoj Atalanti čiji su ultrasi otvoreno pred utakmicu poručili svojim igračima da odigraju laganu utakmicu, sve kako bi u LP prošao Milan a ne omraženi im Juventus.

Činilo se da sve ide prema očekivanjima: Juventus je rano poveo protiv Bologne, do poluvremena je već bilo 0-3, Milan je poveo golom Kessieja iz kaznenog udarca, a kada je bivši igrač Dinama i Verone Amir Rrahmani u 60. minuti doveo Napoli u vodstvo, sve je išlo prema predviđanjima. Međutim, jedan Hrvat je sve poremetio: Ivan Jurić nije došao Napolitancima na izlet nego odigrati ozbiljnu utakmicu, Davide Faraoni je u 69. minuti zabio za konačnih 1-1! Juventus je na kraju pobijedio 4-1 (Morata 2, Chiesa, Rabiot – Orsolini), Kessie je za Milan zabio još jednog iz jedanaesterca pa je Napoli ostao bez Lige prvaka.

Ne baš gospodski, ali u svom stilu, vlasnik Napolija Aurelio De Laurentis putem Twittera je objavio otkaz treneru Gennaru Gattusu.

Napeto je bilo i nakon utakmice, trener Verone Ivanu Juriću nije dobro sjelo što ga je novinar Sky Sporta provocirao prigovarajući mu, između redaka, što je njegova momčad igrala angažiranije nego inače.

S druge strane, nakon utakmice najveselije je bilo u svlačionici Milana koji se nakon osam godina vraća u Ligu prvaka.

Na dnu poretka sve je bilo jasno od prije, već su ranije ispali Parma, Crotone i Benevento tako da barem u tom dijelu nije bilo tenzija i nervoze.