Italija: Inter na vrhu

inter lukaku

Nogometaši milanskog Intera 2019. godinu završit će na čelu ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući visokoj 4-0 (2-0) domaćoj pobjedi protiv slabašne Genoe u susretu 17. kola.

Dvostruki strijelac za Inter bio je Lukaku (31, 71), a po jednom su mrežu gostiju tresli Gagliardini (33) i Esposito (64-11m).
Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup u momčadi Intera dok je Marko Pajač ostao na klupi Genoe.
Vodeći Inter sada ima 42 boda, kao i drugi Juventus, ali Inter ima bolju razliku pogodaka, dok je Genoa pretposljednja 19. sa 11 bodova.
U prvoj utakmici subotnjeg programa Udinese je na svom terenu svladao Cagliari sa 2-1 (1-0). Udinese je poveo krajem prvog poluvremena golom De Paula (39), da bi pred kraj susreta u razdoblju od nešto više od minute bila postignuta dva gola. Prvo je Joao Pedro (84) poravnao na 1-1, da bi odmah potom Fofana (85) vratio domaće u vodstvo. Marko Rog igrao je do 81. minute za Cagliari kojemu je ovo drugi poraz zaredom te je ostao peti sa 29 bodova, dok je Udinese skočio na 14. mjesto sa 18 bodova.
REZULATI 17. KOLA,
Srijeda:
Sampdoria- Juventus 1-2 (Caprari 35 / Dybala 19, Cristiano Ronaldo 45)
Petak:
Fiorentina - Roma 1-4 (Badelj 34 / Džeko 19, Kolarov 21, Pellegrini 73, Zaniolo 88)