Italija: Golovi Brozovića i Perišića u pobjedi Intera

epa06638620 Inter's Mauro Icardi celebrates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match between FC Inter vs Hellas Verona FC at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 31 March 2018.  EPA/ROBERTO BREGANI

Nogometaši Intera iz Milana uspeli su se na treće mjesto ljestvice talijanskog prvenstva 4-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Cagliarija u prvoj utakmici 33. kola Serie A, a po jedan pogodak postigli su hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić.

Brozović je pogodio za 3-0 preciznim udarcem sa 15-ak metara s lijeve strane kaznenog prostora gostiju. Četvrti je to Brozovićev pogodak ove sezone, a posljednjeg je postigao upravo protiv Cagliarija na Sardiniji 25. studenoga prošle godine.

Perišić je postavio konačni rezultat u 90. minuti nakon kombinacije s Brozovićem na lijevom krilu. Za Perišića je to bio 10. pogodak u Serie A ove sezone.

Inter je poveo sa 2-0 ranim pogocima u oba poluvremena, a strijelci su bili Carcelo (3) i Icardi (49).

Perišić i Brozović odigrali su po svih 90 minuta za Inter.

Treći Inter sada ima 63 boda, dva više uz utakmicu više od četvrtog Lazija i pete Rome koji će svoje susrete 33. kola igrati u srijedu. Lazio će gostovati kod Fiorentine, a Roma će ugostiti Genou.

Cagliari je 14. sa 32 boda.

Na vrhu je Juventus sa 84 boda, dok je Napoli drugi sa 78.

Svih ostalih devet utakmica 33. kola igrat će se u srijedu, a sastaju se Benevento – Atalanta, Crotone – Juventus, Fiorentina – Lazio, Verona – Sassuolo, Roma – Genoa, SPAL – Chievo, Napoli – Udinese, Sampdoria – Bologna i Torino – Milan.