ITALIJA Chievo – Verona 3-2

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 9. kola talijankog nogometnog prvenstva Chievo je u gradskom derbiju svladao Veronu sa 3-2 (2-1).

Formalno gosti u ovom srazu, nogometaši Verone, poveli su u 6. minuti pogotkom Verdea. No, uslijedio je preokret u režiji Roberta Inglesea. U 23. minuti je izjednačio, a sedam minuta poslije iskoristio najstrožu kaznu za vodstvo Chieva 2-1.

Verona je od 40. minute igrala s igračem manje, jer je Argentinac Zuculini, zbog neopreznog starta, zaradio drugi žuti karton. Unatoč igračkom manjku, Verona je u 55. minuti izjednačila. Sudac Abisso iskoristio je mogućnost video provjere i dosudio kazneni udarac za Veronu, zbog igranja rukom Gamberinija. Pazzini je bio precizan s bijele točke.

Ipak, Veronina obrana nije izdržala do kraja bez primljenog pogotka. U 73. minuti su u kaznenom prostoru zaboravili na iskusnog Sergia Pellissiera, a 38-godišnji napadač je uz malo sreće postigao pobjednički pogodak za Chievo, svoj prvi u ovoj sezoni.

Vodeći Napoli ima 25 bodova, dva više od drugoplasiranog Intera. Treći Juventus i četvrti Lazio imaju po 19 bodova i utakmicu manje. Chievo je sa 15 bodova na sedmom mjestu, a Verona je sa šest bodova na 16. mjestu, samo bod iznad zone ispadanja, u kojoj su SPAL i Sassuolo sa po pet bodova te posljednji Benevento bez ijednog boda.

U nedjelju je na programu i preostalih sedam dvoboja 9. kola, a sastaju se: Milan – Genoa (15 sati), Atalanta – Bologna (15.00), Benevento – Fiorentina (15.00), SPAL – Sassuolo (15.00), Torino – Roma (15.00), Udinese – Juventus (18.00) i Lazio – Cagliari (20.45).