Istra 1961 uz dva gola Ercega svladala Hajduk

29.01.2023., Pula - SuperSport HNL, 19. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk. Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic / Pixsell

U posljednjem dvoboju 19. dionice SuperSport HNL-a Istra 1961 je na Aldo Drosini s 3:0 (1:0) bila bolja od Hajduka. Dva gola za Zeleno-žute je postigao Ante Erceg dok se u strijelce upisao i Einar Galilea. Bili su pak koncem prvog dijela u dva navrata zatresli mrežu domaćih, ali oba puta VAR je presudio da se radilo o zaleđu.

Izabranici Gonzala Garcije su tako upisalo šestu pobjedu u sezoni kojom su se Varaždinu i Slaven Belupu približili na tri boda zaostataka dok je Hajduk trećim porazom zaostatak za Dinamom povećao na sedam bodova uz odigranu utakmicu više.

Usprkos napadačkim ambicijama obje momčadi prvu priliku smo čekali do 19. minute kada je Majkić odlično obranio udarce Krovinovića i Kalika, a pokušaj Mlakara s gol linije čisti Galilea.

Uslijedila je potom i akcija iz kornera u kojoj je Krovinović ubacio za Livaju, a no njegov udarac glavom prolazi pokraj okvira gola.

Caseres je potom grubo startao na Borevkovića, a sudac Pajač nije dosudio ni prekršaj dok je nekoliko minuta prije olako opomenuo Prpića.

Krovinović i Livaja su u akciji i u 22. minuti kada je veznjak Hajduka ubacio na drugu stativu, a najbolji strijelac lige pogađa vanjski dio mreže.

Gosti su treći put zaprijetili iz kornera u 23. minuti kada je Caseres umalo skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Dobru akciju Istre bilježimo u 28. minuti kada je Mahmoud proigrao Hujbera, a njegov snažan udarac s desetak metara iskosa prolazi pokraj bliže stative.

Istra do vodstva dolazi u 29. minuti kada je sedmi gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni postigao Erceg. Napadač Zeleno-žutih je s desetak metara iskosa pucao kroz noge Prpića te je poslao loptu u prvi kut prevarivši Sentića.

Hajduk je mrežu Istre zatresao u 36. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Krovinovića gosti nisu uspjeli otkloniti opasnost pa je Grgić uposlio Mlakara koji pogađa gredu, ali na odbijenu loptu je spremno reagirao Melnjak koji je poslao loptu u gol. Pogodak na koncu ipak nije priznat jer je pri prvom ubačaju VAR utvrdio zaleđe.

Novi poništeni pogodak Hajduka uslijedio je u 42. minuti. Ponovno smo vidjeli ubačaj Krovinovića iz slobodnog udarca, a ovaj put je Prpić usmjerio loptu prema Borevkoviću koji ju je proslijedio u gol Zeleno-žutih. VAR je još jednom utvrdio zaleđe gostiju.

U petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Krovinović je pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta je prošla pokraj suprotne stative.

Domaćin je u 53. minuti povukao kontru u kojoj je na koncu Erceg pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta od bloka odlazi pokraj stative.

Uslijedio je ubačaj iz kuta Petrusenka nakon kojeg je mrežu Hajduka zatresao Galilea. Stoper Istre je snažnim udarcem iz poluvoleja sa sedam metara matirao Sentića.

Treći gol Istre uslijedio je u 65. minuti kada se Hujber pored Melnjaka sjurio po desnoj strani nakon čega je u petercu asistirao za Ercega koji pored Simića šalje loptu iza leđa Sentića.

Do počasnog gola Hajduk je mogao doći u 89. minuti. Fossati je proigrao Krovinovića koji je zatresao suprotnu stativu, a Livaja potom nije uspio dobro reagirati na odbijenu loptu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade s desetak metara iskosa je snažno pucao Lisica, a lopta je otišla iznad gola.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka pucao je Krovinović, a lopta je prošla pokraj suprotne stative. Bila je to posljednja prilika da dođe do nove promjene rezultata.