Istra 1961 do boda kod Gorice

U šestom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Istra 1961 su pred 2.431 gledateljem odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:1). Strijelci su bili Bosančić za goste te Hamad za domaćine.

Susret su bolje otvorili Zeleno-žuti koji do prednosti dolaze u 6. minuti. Nakon kombinacije iz kornera te ubačaja Ivančića najviši u skoku je bio Petar Bosančić koji je preciznim udarcem svladao vratara Kahlinu.

Gorica do izjednačenje dolazi u 53. minuti kada pogodak postiže Jiloan Hamad nakon što ga je uposlio Zwolinski. Povremenom švedskom reprezentativcu iračkog podrijetla bio je to prvijenac u debiju za momčad Sergeja Jakirovića.

Do konca utakmice nije bilo pogodaka tako da je Gorica upisala svoja druga, a Istri 1961 prvi ovosezonski remi. Time su ove dvije momčadi ostali susjedi na ljestvici Prve HNL.

Kolo će od 20 sati u ovom terminu u Gradskom vrtu zaključiti Osijek i Hajduk dok je susret Dinama i Rijeke zbog europskih obveza oba kluba odgođen za prosinac.