ISKUPLJENJE U DOMU SPORTOVA Medveščak prekinuo niz od šest poraza

Marko Prpic/PIXSELL

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka prekinuli su u ponedjeljak niz od šest poraza u ruskoj KHL ligi, pobijedivši u Domu sportova Vitjaz sa 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Ovom su pobjedom ‘medvjedi’ došli na osmo mjesto Zapadne konferencije sa 16 osvojenih bodova.

Medveščak je poveo preko Saarinena u trećoj minuti susreta. Imali su domaćini još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, pogotovo u drugoj trećini kada su propustili zabiti i sa dva igrača više. Kazna je stigla početkom posljednje trećine, kada je Horak izjednačio. Igrala se tada 42. minuta susreta. Ipak, domaćinima je trebalo samo tri minute da ponovno dođu do vodstva – strijelac je bio Kinrade. Konačnih 3:1 postavlja Smolanek u 55. minuti susreta.

‘Medvjedi’ sljedeću utakmicu igraju u Rigi kod Dinama u srijedu.