Indija nakon 41 godine na pobjedničkom postolju u hokeju na travi, osvojili su broncu

epa09396277 India (blue) and Germany players reacts after india defeated Germany in the Men's bronze medal match during the Field Hockey events of the Tokyo 2020 Olympic Games at the Oi Hockey Stadium in Tokyo, Japan, 05 August 2021.  EPA/FRANCK ROBICHON

EPA/FRANCK ROBICHON

Indija je najuspješnija olimpijska reprezentacija u hokeju na travi u muškoj konkurenciji, ali od Moskve 1980. su Indijci čekali na novo odličje u ovom sportu i dočekali ga u Tokiju, gdje su u utakmici za brončanu medalju svladali Njemačku s 5-4.

Poveli su Nijemci već u 2. minuti pogotkom Oruza, Izjednačio je u 17. minuti Simranjeet Singh, da bi golovima Wellena (24) i Furka (25) Njemačka došla do prednosti 3-1. No, Indija je odgovorila s dva brza pogotka, Hardika Singha (27) i Harmanpreeta Singha (29).

Rupinder Pal Singh (31) je donio prvo vodstvo Indijcima, a svojim drugim pogotkom je Simranjeet Singh tu prednost povećao na dva pogotka (5-3). Nijemci su do kraja utakmice samo uspjeli smanjiti zaostatak, a za konačnih 4-5 strijelac je bio Windfeder (48).

Indijski hokejaši su obogatili svoju riznicu olimpijskih odličja za treću broncu, a u njoj se još nalazi osam zlatnih i jedna srebrna medalja.

Njemačka je druga najtrofejnija reprezentacija na olimpijskim igrama s četiri zlata, tri srebra i četiri bronce.

U finalu će se za zlato boriti Australija i Belgija, a utakmica započinje u 12 sati po srednjoeuropskom vremenu.