I treći ovosezonski prvenstveni duel Slaven Belupa i Šibenika završio identičnim rezultatom

04.02.2022., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Sibenik. Antonio Jakolic, Alen Grgic   Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja

Ništa novo u dvobojima Slaven Belupa i Šibenika koji su u sklopu 22. dionice HT Prve lige na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odigrali remi, bilo je 1:1 (1:1). Zanimljivo da su i njihova dva prethodna ovosezonska prvenstvena sraza također završila identičnim rezultatom dok su u kupu bolji bili Farmaceuti koji su na Šubićevcu slavili nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca nakon što je poslije 120 minuta igre također bilo 1:1.

Utakmica će ostati upamćena i po petom najbržem golu u povijesti Prve HNL. U povijesne knjige upisao se Antonio Marin koji je mrežu Slavena zatresao već u 16. sekundi. Akcija je tekla po lijevoj strani s koje je Delić prizemno ubacio na vrh peterca odakle je Marin dobrom reakcijom proslijedio loptu iza leđa Sušaka.

Brži od Marina su bili Jean Kouassi i Igor Mostarlić (15. sekunda), Mato Jajalo (12. sekunda) i rekorder Edin Šaranović (10. sekunda). Uz nogometaša Šibenika u 16. sekundi su poentirali i Josip Golubar, Gabrijel Boban i Karlo Lulić.

U 5. minuti domaćini su uzvratili preko Caimacova koji je pokušao iz kornera iznenaditi Rogića, no nije bilo potrebe za intervencijom vratara Narančastih. Šest minuta kasnije Rogić brani udarac koji je s ruba kaznenog udarca uputio Zvonarek.

Farmaceuti rezultatski egal vraćaju u 19. minuti kada je Božić dugačkim dodavanjem proigrao Grgića koji je pobjegao Biliću i Batarelo te je s desetak metara iskosa pogodio suprotni donji kut Šibenikova gola.

Grgić je blizu pogotka bio i u 35. minuti kada je odličnim udarcem s tridesetak metara zatresao gredu. Isti igrač je u šansi i sedam minuta kasnije nakon kombinacije s Godom, ali ovaj put nije bio dovoljno precizan.

U 53. minuti nakon proigravanja Grgića petom je Rogića pokušao svladati Zvonarek, no to mu nije pošlo za nogom.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Delić se driblingom oslobodio van Bruggena, ali njegov pokušaj potom brani Sušak. Gosti su tom prilikom tražili i kazneni udarac obzirom da je Delić pao u srazu s nizozemskim stoperom, a sudac Jović nije dijelio njihov stav.

Farmaceuti su u 78. minuti ponovno zatresli gredu. Ovaj put je odlično s lijeve strane ubacio Goda, a njegovu asistenciju nije iskoristio Kvržić koji je s vrha peterca udarcem glavom bio za malo neprecizan.

Do konca susreta domaćini su imali terensku inicijativu, no Narančasti su uspješno odoljeli njihovim napadima tako da su upisali svoj peti ovosezonski neriješeni ishod. Isti učinak imaju i izabranici Zorana Zekića tako da su ove dvije momčadi ostale bodovno poravnate na prvenstvenoj ljestvici te trenutno zauzimaju sedmu i osmu poziciju na tablici.

Dvadeset i drugo kolo nastavlja se sutra kada su na rasporedu okršaji Gorice i Hajduka te Rijeke i Lokomotive.