HT PRVA LIGA Rijeka slavila u regionalnom derbiju

U posljednjem susretu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici pred 4.045 gledatelja u regionalnom derbiju svladala Istru 1961 rezultatom 2:0 (2:0). Autogol je postigao Galilea, a iz slobodnog udarca je pogodio Robert Murić.

Izabranici Simona Rožmana su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka te su s devetom pobjedom u prvenstvu, uz utakmicu manje, zadržali treću poziciju na ljestvici sa samo bodom zaostatka za drugim Hajdukom.

Prvo veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 11. minuti kada je ubačaja iz kornera udarac Gorgona obranio Čondrić, a odbijenu loptu u mrežu propušta poslati Escoval.

Domaćini su poveli tri minute kasnije. Udarac iz daljine je uputio Gorgon, lopta je na putu prema vratima udarila Galileu i promijenila smjer, a potom se i od stative odbila u gol.

Rijeka je vodstvo povećala u 27. minuti kada je iz slobodnog udarca uz rub terena izvrsno u prvi kut pogodio Robert Murić.

Istra je do gola mogla doći u 39. i 45. minuti, ali udarac Gržana je blokirao Župarić, a pokušaj Franića odlično brani Prskalo.

Gržana je zaprijetio i na startu drugog poluvremena, no ovaj put mu je nedostajalo preciznost dok su domaćini zaprijetili preko Čolaka čiji udarac brani Čondrić.

Murić je do drugog gola na susretu mogao doći u 58. minuti, ali njegov udarac zaustavlja greda. Čolak je pokušao i u 72. minuti nakon dodavanja Raspopovića, ali lopta prolazi pored gola. Pet minuta kasnije ponovno prijeti Čolak, ali lopta odlazi malo iznad grede. Napadaču Rijeke je pripala i posljednja prilika na utakmici u 90. minuti, ali ovaj put njegov udarac završava u bloku.