HT PRVA LIGA Rijeka s lakoćom do pobjede u Zaprešiću

23.11.2019., Zapresic - Hrvatska telekom Prva liga, 16. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Rijeka. Mirko Antonio Colak.

Dalibor Urukalovic/PIXSELL

U posljednjem susretu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je pred 300 gledatelja slavila kod Inter-Zaprešića rezultatom 1:4 (0:4). Dvostruki strijelac za goste je bio Antonio Čolak, a gol su zabili i Franko Andrijašević te Alexander Gorgon dok je za domaćine poentirao Nikola Soldo.

Rijeka je sa sedmom pobjedom u sezoni skočila na četvrto mjesto ljestvice s 25 osvojenih bodova koliko su do sada skupili i Gorica te Lokomotiva. Domaćini su pak na začelju ljestvice s 11 bodova koliko ima i Varaždin.

Rijeka je povela već u 6. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Župarić je odličnom dugom loptom pronašao Andrijaševića koji je izbjegao zaleđe te je kraj Freliha poslao loptu u mrežu domaćih.

Šest minuta kasnije Andrijašević je mogao postići novi gol, no ovaj put kao pobjednik dvoboja izlazi vratar Intera. U 17. je pak pucao Murić, ali njegov dobar pokušaj ne pronalazi okvir gola.

Do novog pogotka Rijeka dolazi u 23. minuti. Andrijašević je asistent, a Ferliha je lobom matirao Čolak.

Gosti su prednost povećali u 28. minuti kada je Halilović odlično dodao Muriću, a on je nesebično poslužio Čolaka za njegov šesti gol u sezoni.

Četvrti pogodak smo vidjeli već u 32. minuti. Po desnoj strani je probio Tomečak koji je potom povratnom loptom pronašao Gorgona, a on je snažnim udarcem zatresao mrežu Intera.

Gosti su u drugom poluvremenu nastavili s napadima preko Čolaka, Andrijaševića i Puljića, ali nisu uspjeli doći do novog gola.

Inter je pak najbolju priliku imao u 83. minuti kada je nakon kornera na odbijenu loptu Ljubić pogodio gredu, a Mazalović potom nije uspio loptu poslati u mrežu.

Domaćini su počasni gol postigli u 90. minuti. S ruba kaznenog prostora je pogodio mladi stoper Nikola Soldo kojem je to bio prvijenac u žutom dresu.