HT PRVA LIGA Pogotkom Ndiayea Gorica svladala Varaždin

23.11.2019., Velika Gorica - Hrvatski telekom Prva liga, 16. kolo, HNK Gorica - NK Varazdin. Ndiaye Pape Cherif

Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Gorica je upisala sedmu pobjedu u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Pred 1.279 gledatelja zgoditkom Cherifa Ndiayea u 16. kolu Hrvatski Telekom Prve lige slavili su protiv Varaždina rezultatom 1:0 (0:0).

Prije početka susreta prigodan dres je uručen Mariju Marini koji je došao do 100. nastupa u dresu velikogoričkog prvoligaša.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako barem privremeni skočili na četvrto mjesto ljestvice s 25 osvojenih bodova koliko trenutno ima i trećeplasirana Lokomotiva koja danas gostuje kod Farmaceuta.

U siromašnom prvom poluvremenu koji je završio bez golova nešto aktivniji su bili gosti, a strateg domaćih već na početku drugog dijela uvodi Zwolinskog te prelazi na igru s dva napadača.

Gorica do vodstva dolazi u 58. minuti. Po lijevoj strani napada probio je Lovrić te je uputio oštru loptu na pet metara koju od prečke u gol zakucava Ndiaye. Sudac Bel je opravdano na intervenciju pomoćnika pokazao da je lopta prešla gol liniju.

Varaždin je opasno zaprijetio u 70. minuti kada je udarac sa 18 metara okušao Posavac, no lopta prolazi pored okvira gola. Šest minuta kasnije opasno je pred vratima gostiju. Nakon ubačaja Lovrića iz slobodno udarca pucao je Zwolinski, ali dobrom obranom novi gol sprječava Nevistić.

Do konca susret gosti nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinima koji su tako sačuvali minimalnu prednost koja im je donijela nova tri boda.

U drugom današnjem susretu 16. kola Slaven Belupo od 17:30 u Koprivnici dočekuje Lokomotivu.