HT PRVA LIGA Pogotkom Kadziora Dinamo slavio protiv Osijeka

27.10.2019., stadion Makismir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek. 	Damian Kadzior, Dani Olmo. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru pred 7.209 gledatelja slavio protiv Osijeka rezultatom 1:0 (1:0). Plavima je novu pobjedu pogotkom donio poljski reprezentativac Damian Kadzior.

Izabranici Nenada Bjelice su tako uz utakmicu manje i bod više od Hajduka ostali lideri Prve HNL. Dok je Osijek na četvrtom mjestu ljestvice.

Prvi dio je protekao u boljoj igri domaćih, ali prvi gol smo vidjeli tek u završnici poluvremena.

Plavi su do gola došli u 42. minuti iskoristivši neopreznost gostujuće obrane. Oršić je brzo izveo aut do Petkovića koji je potom idealno poslužio Kadziora za vodstvo Dinama. Pritisak Dinama se nastavio u drugom poluvremenu, a prvu veliku priliku vidjeli smo u 58. minuti kada je Kadzior iz slobodnog udarca s oko 25 metara zatresao vratnicu.

Gosti su zaprijetili u 67. minuti preko Mance, ali njegov pokušaj brani Livaković.

Bijelo-plavi su do izjednačenja mogli doći u sudačkoj nadoknadi kada je nakon dodavanja Talysa loptu u peterac proslijedio Todoroski, a udarac Špoljarića odlično obranio golman Dinama.

Prije idućeg kola tijekom tjedna je na rasporedu preostalih sedam utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. U prvom ogledu Osijek je slavio u Zadru rezultatom 0:3.

Rezultati 13. kola HT Prve lige: Varaždin – Inter-Zaprešić 0:1 Hajduk – Slaven Belupo 2:0 Rijeka – Gorica 1:2 Istra 1961 – Lokomotiva 0:2 Dinamo – Osijek 1:0

Raspored 14. kola HT Prve lige: Dinamo – Inter-Zaprešić Gorica – Hajduk Slaven Belupo – Istra 1961 Osijek – Rijeka Lokomotiva – Varaždin