HT PRVA LIGA Pogocima Kastratija Lokomotiva slavila protiv Rijeke

01.02.2020., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, NK Lokomotiva - HNK Rijeka. Sammir, Lirim Kastrati Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

U 20. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je pred 836 gledatelja u Kranjčevićevoj pogocima Lirima Kastratija slavila protiv Rijeke rezultatom 2:1 (1:0). Momčad Gorana Tomića je tako došla do devete pobjede u sezoni kojom je barem privremeno skočila na peto mjesto ljestvice.

Prvu veliku priliku kreirali su domaćini u 5. minuti susreta kada je u kontri Sammir pravovremeno pronašao Kastratija koji je potom neometan pucao s desetak metara, ali njegov pokušaj brani Pandur.

Jedanaest minuta kasnije nova velika prilika za domaćina. Karačić je dubinskom loptom uposlio Budimira koji je se oslobodio Escovala, no njegov snažan udarac brani vratar gostiju.

U 18. minuti je zaprijetila Rijeka kada je nakon duplog pasa s Halilovićem udarac Andrijaševića završio na vanjskoj strani mreže.

U 21. minuti drugi pomoćni sudac Vedran Đurak u jednoj sumnjivoj situaciji diže zastavicu zbog čega glavni arbitar Damir Batinić prekida napad Lokomotive iako je zbog VAR-a uputa sucima da prije odluke čekaju okončanje akcije.

Tri minute kasnije iz kornera je ubacio Sammira, a pokušaj Kolingera odlazi pored vrata Rijeke. U 26. minuti Pandur u posljednji trenutak uspijeva stići do lopte prije Uzunija te je na taj način otklonio opasnost pred svojim golom.

Veliku priliku za vodstvo Rijeke u 32. minuti je propustio Čolak koji je na dobar ubačaj Smolčića pucao pored gola Lokomotive.

U 39. minuti je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pucao Sammir, ali bio je to lagan zadatak za mladog vratara Pandura.

U posljednjoj minuti susreta prvo je udarac Murića blokirao Mersinaj, a potom je odličnu kontru odigrao domaćin u kojoj je Uzuni dugom loptom uposlio Kastratija koji bježi Smolčiću te je u situaciji 1 na 1 matirao Pandura.

I u drugom poluvremenu prvo su zaprijetili domaćini Karačić je u 52. minuti ubačajem pronašao Uzunija koji dodaje do Budimira, a on je iz odlične situacije pucao poviš gola.

Rijeka je blizu poravnjanja bila u 65. minuti, ovaj put je pucao Tomečak, no lopta ponovno udara u vanjski dio mreže.

Kastrati do svog drugog gola na susretu dolazi u 71. minuti. Ovaj put je loptu u prostor uputio Budimir, a mladi reprezentativac Kosovo dolazi do nje prije Smolčića, potom zaobilazi Pandura i poentira u praznu mrežu.

Gosti su zaostatak smanjili u 86. minuti kada se u strijelce upisao Momčilo Raspopović, njegov centaršut je prevario Kolingera i Grbića te je uz stativu završio u mreži Lokomotive

Do konca utakmice Lokomotiva je uspjela sačuvala prednost nanijevši Rijeci šest poraz u prvenstvenoj sezoni.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada se u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Dinamo.