HT PRVA LIGA Osijek pobjedom zaključio godinu

15.12.2019., Osijek - Stadion Gradski vrt, 19 kolo, Hrvatski Telekom Prva HNL, NK Osijek-NK Slaven Belupo. Muzafer Ejupi oprostio se od nogometa te primio poklone od klubova. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je pobjedom zaključio kalendarsku godinu. U 19. kolu HT Prve lige pred 2.058 gledatelja u Gradskom vrtu su slavili protiv Slaven Belupa rezultatom 3:2 (1:0). Dvostruki strijelac je bio prvi topnik lige Mirko Marić, a jedan gol je dodao Laszlo Kleinheisler dok su za goste poentirali Karlo Lulić i Tomislav Božić.

S nova tri boda izabranici Ivice Kuleševića su barem privremeno skočili na treće mjesto ljestvice s bodom prednosti ispred Hajduka koji će susretom s Istrom zaključiti ovo kolo.

Domaćini su poveli već u 3. minuti utakmice kada je veliku pogrešku Parackog nakon dodavanja Talysa iskoristio Marić mirno matiravši Filipovića.

Prvo poluvrijeme je provelo u boljoj igri Bijelo-plavi koji su u nekoliko navrata opasno zaprijetili preko Bočkaja i Kleinheislera.

Gosti su pak bili opasni preko Brkovića, a u 30. minuti nakon loše reakcije Ivušića pucao je Bačelić-Grgić, ali s gol linije loptu izbacuje Bočkaj.

Farmaceutu do izjednačenja dolaze u 51. minuti kada je ubačaj iz prekida na drugu stativu prenio Mikulić, a tamo je pronašao Lulića koji tako zabija svom bivšem klubu.

Radost gostiju je trajala samo tri minute kada je Božić u kaznenom prostoru srušio Jugovića, a sudac Matoc je pokazao na bijelu točku. Precizan je bio najbolji strijelac lige Mirko Marić koji je tako došao do svog 14. gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Osijek je povećao prednost u 66. minuti kada je nakon akcije s Bočkajem donji lijevi kut vrata gostiju pogodio Kleinheisler.

Slaven se u igru vraća šest minuta kasnije nakon još jednog prekida. Ubačaj iz kuta je najbolje iskoristio Božić koji je u petercu pored Jugovića poslao loptu u mrežu.

Gosti su do boda mogli doći u 83. minuti kada je udarac s 15 metara okušao Krstanović, no njegov pokušaj brani Ivušić.

U posljednjem susretu 19. kola snage će od 17:30 na Poljudu odmjeriti Hajduk i Istra 1961.