HT PRVA LIGA Lokomotiva na pogon Uzunija do slavlja nad Istrom 1961

14.02.2020., Stadion Kranjceviceva, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Lokomotiva - NK Istra 1961. Myrto Uzuni.

Luka Stanzl/PIXSELL

U prvoj utakmici 22. kola HT Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj golovima Myrto Uzunija došla do desete pobjede u prvenstvenoj sezoni. Svladali su Istru 1961 rezultatom 2:0 (0:0).

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 12. minuti kada se Gržan po lijevoj strani driblingom odlično oslobodio Mersinaja, a potom je uputio loptu na drugu stativu koju ne uspijeva u gol skrenuti Guzina tako da ona prolazi kraj stative.

Domaćini su priliku da uzvrate imali tri minuta kasnije, no udarac Karačića iz slobodno udarca s dvadesetak metara zaustavlja živi zid.

Do novog uzbuđenja čekalo se do 42. minute kada je Lončarev prvi pokušaj s ruba kaznenog prostora obrana Lokomotive blokirala, međutim lopta opet dolazi do crnogorskog veznjaka koji je ovaj put probao glavom, no njegov udarac odlično brani Grbić.

U 57. minuti je do lopte u šesnaestercu Istre 1961 došao Uzuni koji je pucao iz okreta s pet metara, ali njegov udarac nogom brani Čondrić.

Četiri minute kasnije nakon ubačaja Uzunija iz slobodnog udarca glavom je pored gola pucao Kovačić.

Lokomotiva do prednosti dolazi u 63. minuti. Po desnoj strani su kombinirali Kastrati i Karačić, potonji je ubacio u kazneni prostor gdje Uzuni dolazi do lopte ispred Paeza kojeg se oslobođa iz okreta, a potom je matirao vratara gostiju.

Samo dvije minute kasnije domaćini su imali novu priliku. Nakon ubačaja Kastratija s pet metara glavom je pucao Tolić, ali Čondrić je odbio loptu u korner. Udarac iz kuta je izveo Tolić, Kovačić je proslijedio loptu u pet metara do Uzunija koji je pored Franića šalje u mrežu Istre 1961.

U 81. minuti je Čondrić siguran nakon udarca iz slobodnog udarca s više od 25 metara, a u posljednjoj minuti Kastrati je nakon bijega poslužio Atiemwena čiji udarac sa šesnaest metara odlazi pored gola Istre 1961.

Kolo se nastavlja sutra kada će snage odmjeriti Inter-Zaprešić i Varaždin te Slaven Belupo i Hajduk.