HT PRVA LIGA: Lokomotiva i Osijek u međusobnom okršaju ‘po iskupljenje’, Sammir od prve minute na travnjaku

S početkom u 18 sati u Zagrebu se srazom Lokomotive i Osijeka otvara program devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Obje momčadi u prethodnim su prvenstvenim obvezama imale blijeda izdanja, prvenstveno Lokomotiva koja je u gostima kod Gorice (0-0) odigrala možda čak i jednu od svojih najlošijih utakmica u Prvoj HNL.

Osijek je s druge strane imao dosta problema s Varaždinom u Gradskom vrtu, no zaista je malo tko vjerovao da će u posljednjim minutama utakmice Bijelo-Plavi prosuti stečenu prednost i u konačnici odigrati neriješenih 2-2 s posljednje plasiranom momčadi lige.

Lokomotiva bi današnjom pobjedom preskočila Osijek na ljestvici uz bod prednosti, dok bi se Osijek eventualnim slavljem bodovno izjednačio s trenutnim liderima prvenstva Hajdukom i Dinamom.

Što se međusobnih okršaja u Prvoj HNL tiče, Lokomotiva je u 33 do sada odigrane utakmice uspješnija s učinkom od 13 pobjeda i 10 remija. Osijek je od deset pobjeda protiv današnjeg supranika po pet upisao  doma i u gostima, te su općenito utakmice ovih protivnika vrlo neizvjesne neovisno o mjestu radnje.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Nikol Kečkiš iz Virovitice i Robi Kezele iz Rijeke.

Od izostanaka izdvajamo kartonirane Denisa Kolingera kod domaćih i Dmytra Lopu kod gostiju, kojima još zbog ozljeda nedostaju Petar Bočkaj i Alen Grgić.

Treneri Goran Tomić i Dino Skender na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: