HT PRVA LIGA: Inter svladao Istru u debiju trenera Petrovića, prekrasan pogodak mladog Mitrovića

31.01.2020., Zapresic - Hrvatski telekom Prva liga 20. kolo, NK Inter Zapresic - NK Istra 1961. Josip Mitrovic.

Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva Inter je u  20. kolu rezultatom 2-0 (2-0) u Zaprešiću slavio protiv Istre 1961 i tako u debiju trenera Željka Petrovića stigao do treće ligaške pobjede u aktualnoj sezoni.

U vodstvo je domaće prekrasnim pogotkom u 11. minuti doveo 19-godišnji Josip Mitrović, a konačnih 2-0 autogolom u 26. je postavio Petar Bosančić.

Podsjetimo, ovaj susret ostat će upisan kao prvi u povijesti Prve HNL u kojem se koristio VAR. Sudac Bebek danas nije imao potrebe za asistencijom video sudaca.

Gosti su uvodno imali dominaciju u posjedu lopte i općenito bili dosta angažiranija momčad. Prvu spomena vrijednu prijetnju prema protivničkim vratima vidjeli smo u 9. minuti kada je Gržan s ruba šesnaesterca poslao loptu pristojno iznad okvira Frelihovih vrata.

Dvije minute poslije Inter prvi put na utakmici ozbiljnije dolazi pred gostujuća vrata i nakon neuspješnog ubačaja iz kuta prekrasnim pogotkom 19-godišnjeg igrača Rijeke na posudbi u Zaprešiću – Mitrovića stižu do rezultatske prednosti. Odbili su domaći kratko ubačaj, Postonjski pokušao ponovno ubaciti u sredinu, lopta se odbija do Mitrovića koji iskosa s desne strane s nekih deset metara iz prve vanjskom šalje loptu u suprotni kut za 1-0 Intera i svoj prvenstveni prvijenac.

Odličnu situaciju Istra je imala u 16. minuti kada su Fintić i Gržan probili lijevu stranu domaće obrane, no na kvalitetan prizemni ubačaj potonjeg u petercu nitko nije stigao na loptu.

U 25. minuti Fintić je iz slobodnog udarca s nekih osamnaest metara uputio loptu malo pored vratnice. Samo minutu poslije Inter stiže do povećanja rezultatske prednosti. Nakon lijepe akcije domaćih na ubačaj Mlinara stoper gostiju Bosančić u pokušaju da ukloni opasnost pred Mamutom posprema loptu u vlastitu mrežu za 2-0 ‘Diva iz predgrađa’.

Inter ponovno prijeti u 35. minuti kada je na ubačaj Postonjskog iz kuta najviši u skoku na nekih pet metara bio Mamut, no njegov udarac glavom dobrom intervencijom brani Čondrić, a u nastavku Serderov šalje loptu u vanjski dio mreže.

Posljednji pokušaj prijetnje vidjeli smo u minuti produžetka prvog poluvremena kada Blagojević nepreciznim udarcem s vrha šesnaesterca poslao loptu pristojno iznad okvira Frelihovih vrata.

Zaključno, Istra je imala dominaciju u posjedu te i više udaraca, no realno domaći vratar nije imao spomena vrijednog posla tijekom prvih 45 minuta. S druge strane Inter je maksimalno iskoristio svoje kratke periode dominacije u igri i na odmor otišao u konačnici s ipak zasluženom rezultatskom prednošću.

U otvaranju nastavka utakmice očekivano Istra u izraženijem posjedu, domaći primarno koncentrirani na obranu, no prvi su zaprijetili Interovi nogometaši. Mamut je u 59. minuti izašao u jedan na jedan situaciju sa Čondrićem i vrlo loše reagirao te mu je gostujući vratar obranio pokušaj, u nastavku je udarac Serderova otišao pored okvira vrata.

Iako se očekivalo konkretnije izdanje Istre, nismo se nagledali uzbuđenja u drugom dijelu. Tek pred kraj susreta bilježimo nekoliko dobrih situacija s obje strane. Vrlo dobar udarac u 87. minuti je uputio Tomašević s nekih dvadesetak metara, no Frelih je bio koncentriran i dobrom reakcijom ispod grede odbio loptu u korner.

Dvije minute poslije Maganjić je očajno reagirao u odličnoj situaciji poslije blokiranog pokušaja Perića Komšića. Loptu je s nekih sedam metara uputio daleko pored vratnice. Na suprotnoj je strani nedugo nakon ovog događaja dalekometnim udarcem zaprijetio Tsonev, Čondrić siguran.

‘Div iz predgrađa’ je tako u debiju trenera Petrovića upisao pobjedu, treću u aktualnoj sezoni i sada imaju četiri boda prednosti pred današnjim suparnikom.

Inter je u sljedećem kolu gost u Osijeku, dok će Istra na Aldo Drosini ugostiti Varaždin. Program 20. kola nastavlja se sutra utakmicama Lokomotive i Rijeke u Kranjčevićevoj (15 sati) te Slaven Belupa i Dinama u Koprivnici (17:30h).