HT PRVA LIGA: Hajduk u Koprivnici traži prvu pobjedu u gostima izvan Varaždina

U posljednjoj utakmici drugog dana  22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo u Koprivnici s početkom u 17 sati i 30 minuta dočekuje Hajduk

‘Farmaceuti’ današnjom utakmicom zaključuju težak raspored u nastavku sezone, zahvaljujući kojem do sada nisu upisali nijedan bod. Iako je u objema utakmicama protiv Dinama doma i Rijeke u gostima momčad trenera Tomislava Stipića pružila dobra izdanja, upisani su 0-2 i 1-0 porazi. Nakon utakmice protiv Hajduka koprivničkom prvoligašu slijede (barem ‘na papiru) nešto lakše utakmice u kojima će prvo gostovati kod Istre u Puli, a zatim biti domaćin Varaždinu.

Gosti su u nastavak sezone ušli s dvije pobjede (Varaždin u gostima 0-3 i Lokmotiva doma 1-0), a u današnjem će okršaju tražiti prvu gostujuću ligašku pobjedu izvan Varaždina u ovoj sezoni.

Što se izostanaka tiče u kadru domaćih zbog ozljede nema Miloša Radivojevića i Hajdukovog igrača na posudbi – Bože Mikulića, koji je u prošlom kolu protiv Rijeke dobio crveni karton. ‘Bili’ s druge strane imaju izraženiji problema u kadru. Zbog crvenog kartona na raspolaganju treneru Igoru Tudoru nije Nihad Mujakić, dok zbog ozljeda izostaju Stipe Radić i Stefan Simić, a s obzirom na to da je splitsku svlačionicu ‘poharala’ viroza danas u Koprivnici neće biti ni Mije Caktaša, Jakova Blagaića i Darka Nejašmića.

U dvije ovosezonske međusobne utakmice svaki je klub odnio tri boda na svom travnjaku. Belupo je u 4. kolu u Koprivnici slavio rezultatom 2-1, a Hajduk rezultatom 2-0 na Poljudu u 13. kolu.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Zeline, kojem će ovo biti prvi put u aktualnoj sezoni da sudi Slaven Belupu, dok je gostima pravdu dijelio u tri utakmice, posljednji put u prethodnom kolu i minimalnom slavlju nad Lokomotivom. Pomoćnici će mu biti Vedran Đurak iz Siska i Goran Pečarić iz Zagreba, dok je VAR sudac Ivan Vučković, a AVAR Igor Krmar – svi iz Zagreba.