HT PRVA LIGA Hajduk nastavio pobjednički niz na Poljudu

10.11.2019., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, HNK Hajduk - NK Osijek. Photo: Milan Sabic/PIXSELL

Milan Sabic/PIXSELL

U 15. kolu HT Prve lige Hajduk je na Poljudu pred 7.805 gledatelja slavio protiv Osijeka rezultatom 3:2 (2:1). Bili su tako upisali osmu pobjedu na domaćem terenu u isto toliko prvenstvenih utakmica. Strijelci za Hajduk su bili Mijo Caktaš, Samuel Eduok i Jairo dok su za Osijek pogađali Mihael Žaper i Mirko Marić.

Prvu priliku na susretu su imali gosti koji su zaprijetili u 11. minuti preko Pilja čiji udarac s 18 metara odlazi kraj stative.

Hajduk je uzvratio četiri minute kasnije kada je iz slobodnog udarca s 20 metara zaprijetio Caktaš, no ti je bio lak zadatak za vratara Ivušića.

Bili u vodstvo dolaze u 22. minuti kada je Jairo pravovremeno uposlio Caktaša koji je u situaciji 1 na 1 s Ivušićem lagano prebacio gostujućeg golmana.

U 33. minuti kombinacija Jaira i Eduoka je završila udarcem Jradija, ali njegov pokušaj ne pronalazi okvir gola.

Hajduk je vodstvo povećao u 41. minuti kada je nakon ispucavanja Ljubića i odbijene lopte Jaira loše reagirao Igor Silva. Njegov poklon je za ukupno četvrti gol u bijelom dresu iskoristio Eduok.

Gosti su uzvratili odmah u idućem napadu. Ljubić je prvo obranio udarac Igora Silve, a na odbijenu loptu je pokušaj Lope blokirao Ismajli. Međutim lopta se i treći put odbija do igrača Osijeka, a ovaj put je Žaper prvo prevario Caktaša, a potom je sa 17 metara preciznim udarcem matirao Ljubića. Ostaje upitno je li tom prilikom Lopa koji je bio u zaleđu svojim kretanjima utjecao na igru odnosno vratara Ljubića.

To nije bio kraj uzbuđenja u prvom poluvremenu. U sudačkoj nadoknadi nova velika pogreška Osijeka. Ovaj put je loše dodavanje uputio Žaper, loptu je presjekao Jairo te je kao i Caktaš u situaciji 1 na 1 prebacio Ivušića, ali njegov pokušaj zaustavlja vratnica.

Drugo poluvrijeme je počelo uz povike Torcide “igrajte pi.kice” te transparent “Ako vam je pritisak idite u barokomoru!”

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti kada u 49. minuti s dvaesetak metara udarac okušao Pilj, ali Ljubić brani njegov udarac. Dvije minute kasnije sa slične pozicije iz slobodnog udarca je zaprijetio Lopa, no samo do živog zida.

Izjednačenje je uslijedilo već u idućem napadu, u 52. minuti, kada je s oko 20-ak metara iskosa, uz lošu reakciju vratara Ljubića mrežu gostiju zatresao Marić.

Domaćini su pak opasni bili već minutu kasnije kada je udarac iz daljine uputio Nejašmić, ali ni on ne pronalazi okvir gola.

U 69. minuti Ljubić je uputio pogrešno dodavanje prema Ismajliju koje su presjekli gostujući igrači, ali povratna lopta Žapera dolazi do Hamze.

U 71. minuti još jedna sporna situacija. U kaznenom prostoru Osijeka Šutalo ruši Jaira, no sudac Pajač ne pokazuje na bijelu točku.

Hajduk do novog vodstva dolazi u 72. minuti. Odlično je po desnoj strani prošao Jradi koji je potom petom uposlio Jaira. Udarac brazilskog napadača Ivušić je samo malo odbio, a pogodak na gol crti nije uspio spriječiti ni kapetan Škorić.

U slavlju nakon gola Jairo je udario i slomio korner zastavicu zbog čega mu je sudac Pajač pokazao drugi žuti karton dok je zbog prigovora s klupe isključen Vušković.

Gosti su do izjednačenja mogli doći u 80. minuti kada je iz slobonog udarca ubacio Pilj, sam je na drugoj stativi ostao Šutalo, ali iz dobre pozicije nije bio precizan.

Tri minute kasnije nova velika prilika za Osijek. Pilj je nakon odličnih poteza uposlio Ndockyta koji je pravovremeno utrčao, ali pogodak u posljednji trenutak spašavaju Juranović i Ljubić.

Domaćini su do konca susreta grčevitom obranom uspjelo sačuvati maksimalni učinak na domaćem terenu.

Kolo će od 17:30 na Rujevici derbijem zaključiti Rijeka i Dinamo.