HT PRVA LIGA Gorica u sudačkoj nadoknadi do boda u Varaždinu

04.03.2020., Stadion Andjelko Herjavec, Varazdin- 25. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL: Varazdin - Gorica.Kristijan Lovric

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Varaždin je u sklopu 25. kola HT Prve lige pred 411 gledatelja remizirao protiv Gorice rezultatom 2:2 (2:0). Bod gostima je pogotkom iz kaznenog udarca u šestoj minuti sudačke nadoknade donio Kristijan Lovrić koji je danas bio dvostruki strijelac.

Prethodno su domaćini poveli autogolom Čanađije i zgoditkom Leona Benka, no to im nije bilo dovoljno da dođu do četvrte pobjede u aktualnoj sezoni Prve HNL.

Gosti su bolje otvorili susret te su mogli doći u vodstvo u 8. minuti kada je Ndiaye iskoristio pogrešku Mamića, ali u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani Nevistić. Odbijena lopta potom dolazi do Lovrića, ali i njegov pokušaj mladi vratar Varaždina odbija u korner.

Gorica je poklonila vodstvo Varaždinu u 31. minuti susreta. Čanađija je uputio povratnu loptu za vratara Kahlinu koji neshvatljivo griješi i propušta loptu u mrežu.

Samo tri minute kasnije nakon duela Jovičića i Benka lopta dolazi do Teklića koji potom asistira iskusnom napadaču Varaždina, a on se oslobađa Muse te prizemnim udarcem od vratnice pogađa za povećanje vodstva domaćih.

U 40. minuti je iz dobre situacije pucao Posavec, no njegov udarac brani vratar Gorice.

Dvije minuta kasnije novi pokušaj Posavca, ovaj put je šutirao glavom nakon ubačaja Mamića, no nije pronašao okvir gola gostiju.

Gorica je terensku inicijativu u drugom poluvremenu okrunila u 65. minuti kada nakon dobrog ubačaja Suka pogodak glavom postiže Lovrić.

U 70. minuti nakon ubačaja Lovrića glavom je pucao Mudrinski, ali ovaj put lopta ne pronalazi okvir gola.

Nevistić se ponovno iskazao u 84. minuti kada je odlično obranio snažan udarac Ndiayea iz okreta s ruba kaznenog prostora.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja Lovrića Stolnik je u kaznenom prostoru laktom pogodio Mudrinskog, a sudac Batinić je pokazao na bijelu točku. S bijele točke precizan je bio Lovrić koji je tako došao do 11. gola u prvenstvenoj sezoni s kojim je donio bod svojoj momčadi.

Kolo će od 19 sati na Poljudu u najvećem derbiju hrvatskog sporta zaključiti Hajduk i Dinamo.