HT PRVA LIGA Gorgon odlučio derbi na Rujevici

22.02.2020..,  stadion Rujevica,  Rijeka -  23. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL, HNK Rijeka - NK Osijek. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic/PIXSELL

U derbi susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici pred 5.204 gledatelja bila bolja od Osijeka rezultatom 1:0 (1:0). Strijelac jedinog gola na dvoboju bio je Alexander Gorgon.

Izabranici Simona Rožmana su s tri boda ostali sami na trećem mjestu ljestvice s tri boda zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 11. minuti kada je nakon ubačaja Raspopovića s desne strane Andrijašević prenio loptu do Gorgona koji glavom trese mrežu Ivice Ivušića.

Osijek je najbliže golu bio u 36. minuti kada vratar domaćih Pandur nije dobro procijenio jednu dugu loptu, Ndocyt je bio brži te je prebacio vratara Rijeke na rubu kaznenog prostora, ali Smolčić je bio na mjestu i spriječio da lopta ode u gol.

Iako su u drugom poluvremenu pritisnuli domaćine Bijelo-plavih nisu kreirali izrazitu priliku, a u samoj završnici utakmice s ostali s igračem manje nakon što je kapetan Mile Škorić dobio crveni karton poslije starta na Pavičiću.

Kolo će sutra zaključiti dvoboji Dinama i Inter-Zaprešića te Istre 1961 i Slaven Belupa.