HT Prva liga: Golijada u velikom slavlju Lokomotive protiv ‘Farmaceuta’

30.08.2019., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 07. kolo, NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo.

Igor Kralj/PIXSELL

U prvoj utakmici programa sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je rezultatom 6-1 (2-0) svladala Slaven Belupo i tako stigla do treće pobjede u sezoni. Fanstastično učinkovitu večer imala je momčad Gorana Tomića za koju su strijelci bili Tolić, dvaput Kastrati, Cokaj, Drožđek i Petrak. Jedini pogodak za goste postigao je Krstanović iz kaznenog udarca. Prvu ozbiljniju situaciju vidjeli smo u 11. minuti kada je na ubačaj Kastratija s desne strane u sredini na sedam metara usamljen ostao Budimir, čiji udarac glavom odlazi pored vratnice. Iako su Farmaceuti imali prednost u posjedu, Lokomotiva je bila dosta konkretnija, a takvu igru Tomićeva je momčad prvi put kapitalizirala u 17. minuti kada je nakon lijepe akcije poslije ubačaja sa strane mrežu za 1-0 zatresao Tolić. 23-godišnjem Toliću, koji je protekle dvije sezone igrao zapaženu ulogu u drugoligašu Sesvetama, ovo je bio prvijenac u Prvoj HNL. Samo tri minute poslije Lokomotiva povećava rezultatsku prednost i to ponovno nakon akcije poslije ubačaja sa strane. Datković je ubacio s lijeve strane napada, a Kastrati efektno iz prve s nekih četrnaest metara loptu poslao u bliži kut za 2-0 Lokomotive. Gosti prvu ozbiljnu prijetnju kreiraju u 25. minuti kada je iz prekida s desne strane ubacio Glavčić, a na suprotnoj strani glavom pored vratnice loptu proslijedio Goda. Veliku priliku Lokomotiva je imala u 27. nakon lijepe akcije Kastratija, Budimira i Drožđeka koji su sve pripremili za Tolića čiji je udarac s nekih deset metara otišao malo iznad okvira Filipovićevih vrata. Uskoro su gosti počeli konkretnije pritiskati Lokomotivu i prijetiti Grbiću. Prvo je u 33. minuti Glavčić iz slobodnog udarca s osamnaest metara pogodio gredu, a samo minutu poslije malo iznad iste loptu šalje Bačelić Grgić. U završnici prvog dijela smo vidjeli po jednu odličnu situaciju na svakoj strani. Prvo je Kastrati u 43. minuti izašao sam na Filipovića koji odlično brani, a minutu poslije Bačelić Grgić preciznim udarcem s nekih 15 metara tjera Grbića na vrlo dobru reakciju i odbijanje u korner. Lokomotiva je treći pogodak postigla u već u prvoj minuti nastavka kada je obrana gostiju loše očistija tko zna koji ubačaj Kastratija, a loptu u mrežu snažnim udarcem s osamnaest metara u mrežu pospremio 20-godišnji Cokaj (ušao u 42. umjesto ozlijeđenog Mbodjia) kojem je to bio prvijenac u Prvoj HNL. Gosti su nastavak očajno otvorili te su domaći odličnu situaciju imali i u 48. kada je Kastrati probio desnu stranu i odigrao povratno za Drožđeka čiji je udarac s pet metara otišao malo, malo pored bliže vratnice. Samo dvije minute poslije Kastrati nakon fantastičnog solo prodora udarcem s dvanaest metara postavlja 4-0 i svoj peti pogodak u sezoni. Krstanović je iz kaznenog udarca u 56. minuti postigao pogodak za Slaven Belupo, 36-godišnjaku je to bio peti pogodak u sezoni i svoj ukupno 93. u HNL-u. Ako su gosti i imali kakvu nadu u povratak poslije pogotka Krstanovića, istu su odličnom kontrom odigranom u 61. minuti ugasili Kastrati i Drožđek. 23-godišnji Varaždinac mirno je pospremio loptu u mrežu za 5-1 i svoj drugi pogodak u sezoni. Poslije šestog pogotka tempo utakmice je dosta pao te je uslijedio period bez ozbiljnijih situacija pred vratarima. Konačnih 6-1 postavio je Petrak na dodavanja Cokaja poslije ubačaja iz kuta. 28-godišnjaku je to bio prvijenac u ovoj sezoni, te ukupno peti pogodak u Prvoj HNL, prethodna četiri postigao je u sezoni 2011/2012 u sredu Lučkog. Domaćin je tako nakon poraza od Dinama, Rijeke i Hajduka u prva tri kola, prema očekivanjima potvrdio da su momčad koja pripada gornjem dijelu ljestvice, te uz deset osvojenih bodova s trinaest postignutih pogodaka trenutno imaju i najučinkovitiji napad lige. Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok će Slaven Belupo biti gost u Zaprešiću kod Intera. Program sedmog kola nastavlja se sutra utakmicama Hajduka i Dinama na Poljudu (18:30h) te Istre 1961 i Osijeka na Aldo Drosini (21h).